Ivo Valenta: Konec paskvilu v podobě EET konečně na dosah!

10.03.2022 10:23 | Komentář

Tato zpráva v záplavě informací z Ukrajiny, sužované válečným konfliktem, zapadla. A je to škoda, protože nesmysl v podobě EET v naší zemi napáchal opravdu velké škody. Elektronická evidence tržeb by měla s koncem letošního roku skončit. Návrh schválila vláda.

Ivo Valenta: Konec paskvilu v podobě EET konečně na dosah!
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Co EET přinesla? Nic dobrého. Především bonzování, zastrašování, šikanu poctivých živnostníků (těm, kteří pravidla obcházeli dříve, jim v tom nezabránila ani EET), nesmyslné, vysoké a především absurdní pokuty za nevydanou účtenku k desetikorunového nákupu, a jak jsem již zmínil, krach spousty živnostníků.

Již jako senátor jsem aktivně usiloval o to, aby EET vůbec nevstoupila v platnost. To se bohužel nepodařilo, proto jsem navrhoval konkrétní kroky k jejímu úplnému zrušení, případně alespoň zmírnění dopadů na živnostníky. Mezi nimi šlo například o návrh, aby vláda vyjmula z povinnosti EET podnikatele do obratu 1 milion Kč a současně aby byly vyjmuty nejen fyzické osoby do výše tohoto obratu, ale i osoby právnické. Mým dalším návrhem bylo doporučení vládě, aby zrušila tzv. třetí a čtvrtou vlnu EET. Podpořil jsem petici za zrušení zákona o EET. Náš společný tlak se starosty Slovácka napomohl také ke změně metodiky, upravující povinnosti venkovských spolků v souvislosti s EET tak, aby dopad na ně byl co možná nejmenší. Navíc jsme se s kolegy obrátili také k Ústavnímu soudu, který shledal některá ustanovení zákona jako protiústavní.

Od začátku jsem tvrdil, že je EET naprostý paskvil a aktivně jsem proti němu bojoval. Tento systém neměl být nikdy uveden do provozu. Jediné, co způsobil, je likvidace mnoha drobných podnikatelů a živnostníků. EET je pro podnikatele velkou administrativní zátěží. Kromě toho její provoz a aktualizace vychází každoročně zhruba na 1,5 miliardy korun. Můžeme si to dnes dovolit? Další půl miliardy navíc činí celkový náklad na straně státu. Rozpočtový přínos EET pro státní rozpočet se blíží nule.

Je tedy nejvyšší čas celou slavnou EET poslat jednou provždy do propadliště dějin…

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Pozn. redakce: 79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Synot

79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

Ivo Valenta

79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: PV

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Proč jste na navýšení rodičovského příspěvku netlačila víc dřív?

Myslím, když jste byli ve vládě? Myslíte, že teď něco zmůžete? A můžete aspoň říci, když už nejste ve vládě, proč a kdo byl proti navýšení rodičovské pro všechny a ve větší míře, která by zohledňovala inflaci a růst cen?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Lanz: Výzva účastníkům zasedání Parlamentního shromáždění NATO

11:21 Zdeněk Lanz: Výzva účastníkům zasedání Parlamentního shromáždění NATO

Otevřený dopis účastníkům zasedání Parlamentního shromáždění NATO.