Jan Kozák: Jak prolomit kvadraturu kruhu mezi korupční demokracií a diktaturou

02.09.2019 10:58 | Zprávy

Kdo má dost peněz, zaplatí si reklamu, noviny, politické strany a vždycky zvítězí.

Jan Kozák: Jak prolomit kvadraturu kruhu mezi korupční demokracií a diktaturou
Foto: archiv
Popisek: Jan Kozák

Zaujal mě článek, který o roce 1968 napsal Zbyněk Hutar a nazval ho Dubček, Smrkovský nebo Kriegel nebyli žádní „naši“. Příště se ptejte Rádia Jerevan (k přečtení ZDE). S mnoha myšlenkami v textu se dá souhlasit, ale je tu mnoho „ale“.

Aby se prosadila skutečná demokracie

Autor argumentuje příliš dnešním jazykem, tj. „demokraticky právnicky“. Jde ale o to, že na Zemi spolu bojují dva věčné systémy, kdy ten západní okruh je od samých začátků „vodní“, tj. Hadu sloužící, a z tohoto důvodu vlastně nikdy nebyl žádný demokratický režim skutečně demokratický. Kdo měl dost peněz – a Had právě ty peníze má – zaplatí si reklamu, noviny, politické strany atd. a vždycky vyhraje. Aby mohla zvítězit skutečná demokracie, musely by být všechny mediální zdroje také demokratické, každá falešná zpráva tvrdě trestána, musela by být absolutní kontrola nad příspěvky všech politických subjektů. I kdyby tady taková snaha byla, byla by v dnešních podmínkách stavu lidského vědomí neuskutečnitelná. Z toho plyne, že veškerá západní demokracie byla, je a bude plutokracií, čili vládou vodního chtonického Hada. Jak chápu pojmy „chtonický“ a „Had“ a další s tím související otázky, objasňuji ve své nedávno dotištěné knize Kořeny indoevropské duchovní tradice.

Měli jste v rodině věřícího komunistu?

Proti síle Hada vystupovala v minulém století moc, která se sice nesla na omylné ideologii marxismu, ale jako ideál měla socialismus, boj proti Hadovi. Pro takový boj byla nepochybně většina národa, protože po Mnichovu a následném vítězství Rudé armády věřila – a to nikoliv z donucení – na nový svět. Kdo měl v rodině věřícího a nikoliv pouze prospěchářského komunistu, tak ví, že taková víra v nový svět byla autentická a živá. Lidé mají vždycky sen, krásně vymalovaný, ale málokdo, jestli vůbec kdo, dokáže domyslet všechny souvislosti a problémy, které realizace toho snu sebou přinese.

Proplout mezi Skyllou a Charybdou

Postavit se korumpujícímu kapitálu není ovšem možné na současném půdorysu demokracie, protože Had všechny uplatí. Zde je zapotřebí nejdříve šířit duchovní učení, které máme už tisíce let k dispozici a na které jsme mezitím zapomněli. Jde o „sanátana vidyá“, tradici „věčné moudrosti“, nauku o pravém Světle poznání, chránící ušlechtilého člověka a proto i celou společnost, nauku, která byla po tisíciletí základem indoevropského myšlení. Teprve až se lidé sami přesvědčí o její blahodárnosti pro své životy, může být tato duchovní škola, – již všemi ctěná a na základě většinového souhlasu – disciplinovaně prosazována a korupce zkrocena. Snahu tvrdě čelit nadvládě světového kapitálu můžeme pozorovat v nedemokratickém světě. Nacházíme ji u buddhistů, bráhmanů, imámů, šamanů, atd. a v neposlední řadě u skutečných světských monarchů, kteří trvají na své nezávislosti. Všem jmenovaným ovšem hrozí, že jejich režim „ve snaze potlačit zkázonosné důsledky nadvlády všeho spodního a nezodpovědného zotročí vždy člověka a lidskou společnost těmi nejpřísnějšími a život téměř zastavujícími příkazy,“ jak o tom a duchovní nauce Světla poznání, která jediná může prolomit tuto kvadraturu kruhu mezi korumpující nadvládou peněz a diktaturou, píšu ve své výše zmiňované knize.

Brežněv nedohlédnul

Viděno dnešní optikou, idea „avantgardy“ v komunismu pouze napodobovala všechny duchovní školy a ani to jinak být nemohlo. Lidé tehdejší doby v komunistech většinou neviděli pouhou „vzpouru zločinců“ proti lidu, jak naznačuje v úvodu zmiňovaný článek. Tímto směrem uvažovali nejčastěji ti majetní a privilegovaní, chudých však byla většina. Lidé proto nadávali, remcali, ale proti socialismu za kapitalismus bojovat – kromě pár lidí, jako byla Milada Horáková – skutečně nechtěli. Brežněv a jeho lidi udělali podle mě velkou chybu, že nenechali vývoj u nás být, že se rozhodli pro násilí. Právě proto, že lidé chtěli socialismus a že sousední země byly plně pacifikované v rámci sovětského bloku, došlo by u nás během vývoje několika měsíců k tomu, že by sami reformní komunisté – a nikoliv Rusové – museli začít potlačovat antisocialistické agendy v zemi, které by se svou spoluprací se Západem (Havel atd.) zprofanovaly, a reformní hnutí by tak bylo „očkované“ proti totálnímu převratu a vykradení země, tak jak k tomu došlo po roce 1989.

Ten, kdo je šťastný

Okupace v roce 1968 způsobila, že lidé na socialismus moskevského typu zanevřeli, víra v „nový svět“ padla, a tím se otevřela cesta k „sametové revoluci“, tj. k totální nadvládě Hada. Téměř nic nám zde již nepatří, politiku i bankovnictví řídí cizina, ztratili jsme dokonce samostatnost – jsme bezmocná provincie ovládaná a řízená zvnějšku. Ten, kdo tohle nevnímá a je šťastný, je spodinový člověk bez vlasti. Celý vývoj po roce 1989 komunisté předvídali, měli bychom se jim za to omluvit. Co je však neomluvitelné, je jejich plebejská víra v plebejského člověka.

(Autor článku, Mgr. Jan Kozák, je český religionista a překladatel ze sanskrtu. Své myšlenky ozřejmuje ve vlastním nakladatelství Bibliotheca gnostica.)

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dominik Rusinko: Český průmysl zakončil rok pesimisticky

13:57 Dominik Rusinko: Český průmysl zakončil rok pesimisticky

Podmínky v tuzemském průmyslu se na konci roku znovu zhoršily. Index nákupních manažerů (PMI) pokles…