Milan Barna: Espéďák Kobza ať se věnuje výrobě hamburgerů a nedehonestuje velikány

29.12.2019 18:54 | Zprávy

Richard Coudenhove-Kalergi z Poběžovic prý chtěl nahradit Evropany nahnědlým obyvatelstvem podřízeným vládnoucí aristokracii. Jistě, ale jen podle konspirativní teorie za použití vytržených vět, kterými se opájejí ultrapravičáci a ultranacionalisté.

Milan Barna: Espéďák Kobza ať se věnuje výrobě hamburgerů a nedehonestuje velikány
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jiří Kobza

Ve svém nedávném článku, nazvaném Dva poloviční Japonci bojují o osud českých dětí. Proti Richardovi stojí Tomio (k přečtení ZDE) se Jiří Kobza, poslanec za politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), vypořádal v několika větách s Richardem Coudenhove-Kalergim, významným evropským myslitelem, autorem řady knih a jedním z prvních propagátorů myšlenky jednotné Evropy. Podle Jiřího Kobzy chtěl Coudenhove-Kalergi nahradit původní evropské obyvatelstvo novým nahnědlým obyvatelstvem podřízeným vládnoucí aristokracii.

Extrémisté osobnostem nevěří

Zajisté, je to tak, jak se píše v poslední větě výše, ale jen podle ultrapravicové konspirativní teorie za použití vytržených vět z některých Kalergiho děl, která jako tzv. Kalergiho plán obíhá v ultrapravicových a ultranacionalistických kruzích a v jejíž pravost věří jen takto zaměření spoluobčané. Zúžit rozsáhlou politickou a publikační činnost významné evropské osobnosti Richarda Coudenhove-Kalergiho, jehož myšlenky zaujaly Freuda, Manna, Einsteina, Werfela, Brianda, Churchilla, de Gaulla, Adenauera, Kreiského, Pompidoua a další do těchto několika vět, navíc ještě vyfabulovaných, je hrubou manipulací s fakty. Je to jako tvrdit, že jediné, co se z krásného zdravého zvířete dá vyrobit, je nechutný hamburger.

Vše proti opakování hrůz

Jiří Kobza také neupozornil své čtenáře na to, že Kalergiho politická činnost a díla napsaná ve dvacátých letech dvacátého století měly jako jeden z hlavních cílů zabránit opakování nesmírných hrůz první světové války. Touto otázkou se v té době zabývala řada evropských myslitelů. Kobza ve svém článku též naznačuje spojení Kalergiho s Hitlerem a Mussolinim. Ve skutečnosti Kalergiho díla v Itálii vycházet nesměla, Hitler ho nenáviděl a Kalergi před ním prchal nejdříve do Československa, poté do Francie a následně do USA. Jde tak o další manipulaci s fakty. V popisu nepřesností a polopravd by se dalo pokračovat.

Poslanec by měl zklidnit hormon

A pokud se poslanec Kobza diví, že Kalergiho busta je umístěna v sídle Rady Evropy, tak bych mu rád prozradil velké tajemství: Richard Coudenhove-Kalergi v roce 1922 založil Panevropskou unii (byl též autorem Panevropského manifestu a trojdílného Boje o Evropu) a patří tak mezi osobnosti, které stály u základů Evropské parlamentní unie, která se spolu s několika dalšími institucemi přeměnila v Radu Evropy. Nicméně tahle informace je nejspíš „top secret“ a v Radě Evropy ji zcela jistě přísně tají. Závěrem mohu poslanci Kobzovi pouze doporučit, aby se v budoucnu věnoval raději výrobě hamburgerů a zapomněl na psaní dehonestujících článků proti lidem, kteří se už nemohou bránit. Obé je značně nechutné, ale sekaná má jednu výhodu – nemusí se podepisovat.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Kokain, tráva nebo špiritus?

15:49 Jiří Paroubek: Kokain, tráva nebo špiritus?

To už nedávají ani ti největší a nejzaslepenější podporovatelé vlády z řad komentátorů a expertů. Ne…