Petr Mrázek: Byl to jen balónek?

19.12.2021 13:15 | Komentář

Eurokomisařka pro rovné příležitosti, paní Helena Dalliová, nám předvedla, co si evropští byrokraté představují pod pojmem rovnost. Vůbec tady nejde o vánoce. Vlastně nám názorně ukázala základní problémy celé EU.

Petr Mrázek: Byl to jen balónek?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Prvním problém je skutečnost, že nás, kteří Evropu obýváme po celá tisíciletí a ty, kteří si dnes dopoledne připluli přes moře pro peníze považuje za nikoli rovné či rovnoprávné, ale za úplně stejné, se stejnými právy, se stejnými nároky, se stejným viděním světa. To je lež a klidně mne považujte za rasistu či nacistu, je mi to srdečně jedno. 

Druhou, neméně závažnou skutečností je to, že návrhy této dámy jsou otevřeným odvržením evropské kultury a historie, jsou zamítnutím všeho, čeho Evropa ve svém dlouhém, složitém a leckdy dost bolestivém vývoji dosáhla. A ať se nám to líbí či nikoli, naše pojetí a úroveň práva a spravedlnosti, svobody, vědeckého pokroku, kultury, vojenské síly, to vše vychází z historického vývoje naší civilizace. Křesťanství je pilířem posledních dvou tisíciletí. Vůbec nechápu, proč bychom měli zahodit základní pilíře naší kultury – židovskou morálku, řeckou demokracii a římské právo. Čím to chtějí evropští „demokraté“ nahradit? A to je právě ten druhý problém – ztráta, vědomé zatracení vlastní historie, popření a zavržení lidských hodnot. A to je zločin a nazvěte mne, jak chcete, je mi to jedno.

Třetím problémem je skutečnost, že před společenstvím, které (snad) hodláme vybudovat, stojí řada vážných a naléhavých problémů, jejichž řešení je životní nutností. Místo toho se velmi značná část dobře placeného bruselského aparátu zabývá jakousi uměle vykonstruovanou hyperkorektností, protežováním šedesáti čtyř různých pohlaví a podobnými absurdními nesmysly. Nazvete mne zastydlým konzervativcem? Je mi to srdečně jedno.

Čtvrtým problémem je neuvěřitelný paradox. Všichni chápeme fantastický přínos spolupráce zemí EU, vytváření společného prostoru pro pestrou rodinu evropských států. Ale tohle musí vycházet ze skutečných potřeb, musí vycházet z přirozeného vývoje. Nucené tlačení do neexistujícího ráje jsme si již vyzkoušeli a moc nám to nesedlo. A přitom si právě tohle prostřednictvím našich politiků objednáváme, mnohým se to dokonce líbí a všichni si to platíme z vlastních kapes.

Zdálo by se, že když předsedkyně Komise, další chytrá dáma von der Leyenová, po nepříznivých ohlasech na iniciativy komisařky Dalliové dala této věci stopku, (snad trvalou), pak je vše v pořádku. Není, protože to nezamítla kvůli obsahu, ale jen kvůli ohlasu. Není, protože ani ona, ani nikdo z té obrovské plejády bruselských komisařů, předsedů, manažerů a úředníků, ať volených či jmenovaných takové nemravné nesmysly nezarazí v samém počátku,

Vážení, revizi nepotřebují svátky vánoční, revizi potřebuje celá EU.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zajíčková (ODS): Naše školství stojí na rozcestí

Máte svatou pravdu v tom, že na tom naše školství není dobře, ale uvědomujete si, že jste už víc jak 3 roky u moci a pak vlastně jen konstatujete, že je školství na rozcestí? Nemyslíte, že jste pro školství, o kterém jste před volbami tvrdili, jak bude vaší vlajkovou lodí, udělali žalostně málo? Pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Evropské akcie mají za sebou nejhorší rok historie

19:00 Lukáš Kovanda: Evropské akcie mají za sebou nejhorší rok historie

Komentář k tomu, že evropské akcie mají za sebou nejhorší rok historie, alespoň ve vztahu k těm amer…