Radim Valenčík: Proč to Babiš ustál, aneb chybí skutečný soupeř

25.11.2018 7:38 | Zprávy

Motto: "Jak to dnes shrnout: Dlouho se vědělo, že se nic nestane. Osm hodin se nic nedělo a nakonec se nic nestalo. – A televize z toho dokázala udělat celodenní vysílání..." (Martin Komárek)

Radim Valenčík: Proč to Babiš ustál, aneb chybí skutečný soupeř
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Valenčík

Nejlépe a nepřesněji se k otázce, proč to Babiš ustál, vyjádřil Radko Kubíčko na ČT 24 hned v den debaklu "demokratické opozice" v pořadu Zprávy ve 23, viz ZDE od začátku 24 minuty pořadu: ceskatelevize. Stojí za to se na to podívat, protože se jedná o vynikající analýzu, kterou dnes vidíme v ČT málo kdy. Babišovi dnes chybí soupeř, nikdo ze současných lídrů tzv. "demokratické" opozice na něj nemá ani morálně, ani politicky, ani intlektuálně, ani vnějším projevem.

K tomu dodám:
Před projednáváním kauzy ve Sněmovně jsem napsal, že opozice bude omílat tři prázdné argumenty:
1. Babišova kauza nám dělá ostudu v zahraničí.
2. Zašlo se příliš daleko.
3. Když vznikly takové pochybnosti, měl by odstoupit, než se to vyšetří.

Celé i s tím, proč jsou prázdné, ZDE.

Stalo se. Ba co hůř, útok na Babiše postavila na čtvrtém argumentu, který je ještě prázdnější a který se jí vrátí jako bumerang. Totiž to, že "premiérem nemůže být trestně stíhaná osob".
Takový argument za určitých podmínek může platit, ale ne v podmínkách, když tato osoba, o které všichni vědí, že je trestně stíhaná, s touto "zátěží" s velkou převahou vyhraje volby. A pak ještě s velkou převahou a po roce vládnutí vyhraje další volby. Pak se takový argument stává nejen prázdný, ale absurdní.

Dokonce lze takové použití tohoto argumentu chápat jako naprosté pohrdání voliči. Přesněji – ono to skutečně je pohrdání voliči. Pak se nemůže současná "demokratická" opozice divit, že Babišov i nadále má stejné preference a je o několik koňských délek před ní.
Nad současným účinkováním by se měli zamyslet především Piráti, kteří ze sebe zcela zbytečně udělali apendix slouhů současné globální moci a Bartoš se s nimi vydává Bursíkovou cestou do politického propadání.

Neokouzlil ani Okamura, který, jak předvedl, nechápe mechanismy fungování současné globální moci a své účinkování v kauze překombinoval.

Hamáček, vědom si situace v pozůstatcích své strany, se rozhodl pro gambit, který mu celkem vyšel.
Filip, jehož strana (i jeho "zásluhou") na tom není o moc lépe, předvedl, že ve velké politice to umí.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Kokain, tráva nebo špiritus?

15:49 Jiří Paroubek: Kokain, tráva nebo špiritus?

To už nedávají ani ti největší a nejzaslepenější podporovatelé vlády z řad komentátorů a expertů. Ne…