Rudolf Mládek: Co dokázala Merkelová za pět let od pozvání migrantů

01.09.2020 16:26 | Zprávy

Těžko najdeme horší výsledky. Migranti se asimilují málo, toky nelegálních vstupů do EU pokračují, neziskové organizace a pašeráci si počítají zisky v miliardách a Evropská unie se utápí v absurdních pojmech, jako je povinná solidarita.

Rudolf Mládek: Co dokázala Merkelová za pět let od pozvání migrantů
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek

Merkelová rozbila Evropskou unii a nastolila svou německou nadvládu. Touto politikou ale vrátila do Evropy to nejhorší: Nenávist.

Setkáváme se s ní denně na každém kroku. Na sociálních sítích, v médiích, na veřejných prostranstvích, lidé si o ní vyprávějí v soukromí, někdo ji ventiluje za volantem. A nic tomu nepomáhá (a nepomůže) zběsilá cenzura a podlé udávání. Dokonce tu máme stíhání u soudů, kde se řeší názory lidí a politiků. A každý, komu se nelíbí tento současný vývoj v EU je nálepkován těmi nejhoršími odsudky. Ale všichni rozumní víme, že tohle vůbec nepomůže. To nenávist nejenže neoslabí, ale naopak posílí.

Česká republika si za posledních třicet let zvykla na určitou úroveň svobody slova a poučeni socialismem o ni dost bojujeme To v Německu je jinak, ve Francii je to tragické, a psát o politice ve Švédsku snad už ani nemá cenu. Podstatou věci je to, že se mnozí lidé začali mít neradi navzájem. Dílem se na tom podílí Merkelová, dílem ekonomická krize vyvolaná pandemií, dílem přehnaně aktivistické skupiny až absurdně podporované hlavním mediálním proudem. Evropané ale i Američané se začali jeden druhého bát, protože udavačů za názory přibývá a přibývá. Někteří se svou spornou činností dokonce ještě veřejně chlubí, popová zpěvačka Madona by nejraději zapálila Bílý dům.

Mezi národy v Evropské unii už dávno není evropský nadhled, naopak každý si jede na svém. V době covidové hysterie to bylo přímo ukázkové. Pokud Evropské hospodářské společenství bylo spolu se Spojenými státy kdysi vzorem světu, dnes to neplatí. A to, co se děje v Americe, to už hraničí se šílenstvím. Ostatně podobné společenské onemocnění, tentokráte zelené, vidíme i v Německu a tak není divu, že mnoho lidí začíná vyjadřovat obavy, jak tohle může dopadnout. Jeví se, že špatně. Nikde totiž žádné světélko naděje moc nesvítí.

Konstatujeme, že kancléřka Merkelová napáchala v Evropě tolik škod, že je otázkou, zda a kdy vůbec se z toho Evropská unie vypotácí. Ukrajinský EU-experiment dopadl katastrofálně, východní země EU jsou trvale pod palbou směšné kritiky s vnucování jakýchsi pahodnot, vztahy s Ruskem jsou na bodě mrazu, Britové prchli a americký spojenec, kterému Merkelová spílá při každé příležitosti (ostatně je to oboustranné), by dnes na obranu NATO nevyslal ani vojáka. Do toho Merkelová tleská veškerému konání turecké vlády, která chřestí zbraněmi v celém středomoří.

Světu vždy dlouho trvá, než se vzchopí a odsoudí tyrana či špatného člověka s jeho mrzkou politikou. Merkelová jednou bude na pranýři hanby, protože její politika byla vším, jenom ne dobrem. Zůstává po ní zlo, hlavně zlo a to na všech stranách. A ještě mu zdaleka není konec…

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Lanz: Potřebujeme více středoškoláků, respektive nové kapacity pro jejich ubytování?

12:17 Zdeněk Lanz: Potřebujeme více středoškoláků, respektive nové kapacity pro jejich ubytování?

Člověk nemusí být žádný velký odborník – ať už na školství a vzdělávání obecně, ekonomii, statistiku…