Štěpán Křeček: Kryptoměny dobývají investiční svět

09.03.2021 13:45 | Zprávy

„Díky novým finančním nástrojům lze obchodovat s kryptoměnami přes investiční účty u obchodníků s cennými papíry. Tím se obchodování s kryptoměnami stalo přístupné i pro klasické investory, kteří se doposud orientovali hlavně na akciové trhy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Kryptoměny dobývají investiční svět
Foto: Archiv Štěpána Křečka
Popisek: Ekonom Štěpán Křeček

Deutsche Börse oznámila, že rozšiřuje nabídku obchodování s kryptoměnami. Nově je možné obchodovat s finančními produkty, které jsou zajištěny kryptoměnami ethereum a bitcoin cash. Od poloviny loňského roku již bylo možné obchodovat s podobnými nástroji zajištěnými bitcoiny.

Poptávka po kryptoměnách je v současné době nevídaně vysoká. To se odráží v cenách kryptoměn. Nejznámější kryptoměna bitcoin se momentálně obchoduje za 54 tisíc dolarů. Přibližně před rokem šlo přitom bitcoin koupit za méně než 5 tisíc dolarů. Úspěch však nezažívá jen bitcoin. Daří se i dalším kryptoměnám, čehož chce Deutsche Börse využít.

Nové produkty budou obchodovány na trhu Xetra, který spadá pod frankfurtskou burzu. Budou tedy snadno přístupné i pro české investory přes jejich obchodníky s cennými papíry jako je BH Securities. Při obchodování by investoři měli počítat s tím, že trh kryptoměn je vysoce proměnlivý a přináší četná rizika.

V současné době lze přes Deutsche Börse obchodovat 1 639 ETF (burzovně obchodované fondy) a 202 ETC respektive ETN (nástroje zaměřené na obchodování s komoditami respektive strukturované investiční produkty). Obchodování s kryptoměnami na Deutsche Börse bude prováděno přes ETN vydané společnostmi 21Shares a ETC Group.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Vánoce, vánoce přicházejí

15:16 Jiří Weigl: Vánoce, vánoce přicházejí

Už jsou znovu tady – nejkrásnější svátky v roce, křesťanům radostně sdělující Spasitelovo narození a…