Hokejová legenda Jiří Holík v jednom rozhovoru řekl: „Já se jen nestačím divit, kolik je v tomhle národě blbců! Já osobně absolutně nerozumím všem těm chronickým odmítačům vakcinace. Ty důvody, jako moje svoboda a moje práva, to v tomto případě neberu. Já bych to dal zkrátka lidem za povinnost. Když se člověk neočkuje a nechce se nechat očkovat, je to jeho věc, ale jenom do té doby, než tím začne ohrožovat ostatní.“ Vy, pane Okamuro, povinné očkování také odmítáte – cítíte se být blbcem?
Cítím se jako člověk se zdravým rozumem. Očkovaný člověk není bezinfekční ani není chráněný před nemocí. Před infekčností a nemocí nás umí ochránit jen silná slizniční imunita. Tu možná až polovina národa má. Zdravý člověk se silnou imunitou žádné očkování nepotřebuje. Imunitu dále posiluje setkání s viry a případně i samo onemocnění. Tato imunita je opět komplexnější a silnější než očkování. Očkování v případě chřipkového onemocnění je až poslední možnost pro ty, kdo mají slabou obranyschopnost a očkování jim pomůže uměle vytvořit protilátky. Ale i to je otázka, na kterou ještě neznáme definitivní odpověď. V Británii někteří tvrdí, že covid ustupuje díky očkování. Ale studie z USA ukazují, že i když jsou lidé plně očkovaní, přesto mohou v sobě nosit stejné množství viru jako neočkovaní. Vyplývá to ze studie provedené výzkumníky z amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) z města Provincetown, kde tři čtvrtiny nakažených byli očkovaní lidé. A i když takzvaní experti tvrdí, že díky očkování bylo málo mrtvých a těžce nemocných, čísla je usvědčují ze lži. Z pěti hospitalizovaných pacientů byli plně naočkovaní čtyři. Převedeno do statistiky, těžký průběh mělo něco málo více než jedno procento z očkovaných. Naopak u neočkovaných mělo těžký proběh méně než jedno procento lidí.
To máte asi pravdu – interní dokument CDC získaný listem The Washington Post odhaduje, že týdně se u 35 tisíc očkovaných lidí v USA vyskytne symptomatická infekce.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Další informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Jakub Vosáhlo