„Vezměte syna radši k hrobu Havla.“ Patrik Nacher ve střetu s kritiky Gotta: Na svoji svobodu si nedají sáhnout a druhým budou říkat, kde zapálit svíčku?!

13.10.2019 8:51 | Zprávy

ROZHOVOR „Mám ke Karlu Gottovi rodinnou vazbu. Táta ho měl hodně rád. Na prvním Gottově koncertu ve Sportovní hale jsem byl s tátou někdy v sedmi letech. Beru to tedy citlivě. Takže když si prostřednictvím Karla Gotta někdo začne vyřizovat účty se Zemanem nebo s Babišem, tak mi to přijde jako zbabělé, trapné, ubohé, pitomé,“ vysvětluje pražský poslanec Patrik Nacher (ANO). „Původně jsem si myslel, že udělám takovou anketu o nejabsurdnější výroky ke smrti Karla Gotta. Výroky některých – Just, Halík, Kostlán – jsou tak děsné, že jsem je přestal sbírat, abych nenasákl tou negativní energií,“ prozrazuje.

„Vezměte syna radši k hrobu Havla.“ Patrik Nacher ve střetu s kritiky Gotta: Na svoji svobodu si nedají sáhnout a druhým budou říkat, kde zapálit svíčku?!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před vilou Karla Gotta na pražské Bertramce se pole svíček značně rozšířilo. I večer sem proudí zástupy lidí

Prvního října zemřel slavný český zpěvák Karel Gott. Objevilo se množství vděčných a dojatých vzpomínek. Některým ale snaha o důstojné rozloučení s hudební legendou připomíná propojení, do kterého zamíchávají i prezidenta Zemana a komunisty. Respekt napsal, že kariéra Karla Gotta by nebyla „myslitelná v žádném jiném než v autoritativním režimu, který si udržuje kontrolu nad kulturním provozem“. Co k tomu říci? Co si myslíte o tomto výroku?
 
Je to výrok trapný a ubohý, napíše to jen člověk mdlého rozumu. Toto psát v některých případech několik hodin po skonu Karla Gotta, a nenechat ani nějakou dobu pro zármutek a vzpomínky minimálně do doby pohřbu, svědčí o mezeře ve výchově. Mě to naprosto šokovalo, co se dělo. Projevilo se to tak, že nejvíc lidí jsem zablokoval na sociálních sítích tento týden, protože jsem s nimi neměl žádné slitování. 
 
Pokud jde o fakticitu – Karel Gott měl před rokem 1989 spoustu nabídek ze zahraničí, z Německa, ze Spojených států, mohl zůstat tam a mít se jako v bavlnce. Všude měl otevřené dveře, všude měl úspěch. Vždyť fenomén Karla Gotta je právě v tom, že je jako jediný zpěvák uznáván i v zahraničí. Byť šlo o drtivou menšinu, bylo to pro mě naprosto nepochopitelné, o některých lidech jsem si udělal „obrázek“. 
 
 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Benešík (KDU-ČSL): Slováci jsou na tom v zastoupení lidí v mezinárodní politice lépe než my

Můžete mi vysvětlit, jak je to možné? To jste jako politici tak neschopní protlačit na vysoká místa politiky, kteří by hájili zájmy Česka? Ono to dost vysvětluje, proč podle mě na mezinárodní scéně zájmy nás Čechů vlastně nikdo pořádně nehájí, a proč se stáváme stále více bezvýznamnou zemí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dusno mezi Černochovou a Řehkou. Pavel a „červené barety“. Po výživném jednání výboru hovoří poslanec Vích

17:45 Dusno mezi Černochovou a Řehkou. Pavel a „červené barety“. Po výživném jednání výboru hovoří poslanec Vích

Rozčílení ministryně Jany Černochové kvůli incidentu na cvičení v Keni, kvůli kterému tato zatajovan…