Byl to dobrý rok? Důchodcům a běžným pracujícím v peněžence nic nezbývá, udeřil Okamura na Babiše

31.12.2018 6:03 | Zprávy

CO NÁM DAL ROK 2018 „Běžnému pracujícímu občanovi či důchodci v podstatě nezbývá v peněžence nadále nic. Chudí zůstávají chudými, nicméně bohatí se stávají ještě bohatšími. A to je stát po letošním roce,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Vláda podle něj rozhazuje peníze, kde nemá, a navyšuje peníze nepřizpůsobivým lidem, zatímco se vůbec nepřipravuje na krizi, před níž ekonomové varují. Za klíčové v roce 2019 považuje volby do Evropského parlamentu a tvrdí, že SPD je jedinou euroskeptickou stranou v české politice.

Byl to dobrý rok? Důchodcům a běžným pracujícím v peněžence nic nezbývá, udeřil Okamura na Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Jak vy hodnotíte letošní politický rok 2018 pro Českou republiku?

Na jednu stranu Česká republika díky situaci ve světě a v Evropě zaznamenala rok ekonomického růstu. Jak všichni víme, nejedná se o zásluhu české vlády, ale ekonomickou situaci, která panovala v Evropě. Díky tomu Česká republika v podstatě zaznamenává dobré výsledky. Je třeba zároveň dodat i B, tedy že dobré výsledky se neprojevily na příjmech a životní úrovni běžného pracujícího občana České republiky.

To dáváte za vinu vládě?

To určitě. Nicméně projevily se především na výsledku nadnárodních korporací, které využívají uměle drženou levnou pracovní sílu v České republice a využívají mezery v zákonech, které Babišova vláda odmítá zacelit tak, abychom zabránili vyvádění zisků nadnárodních korporací z České republiky. Běžnému pracujícímu občanovi či důchodci v podstatě nezbývá v peněžence nadále nic. Chudí zůstávají chudými, nicméně bohatí se stávají ještě bohatšími. A to je stát po letošním roce.

Hodně slyšíme právě o tom, že česká vláda nereaguje na příznivou hospodářskou situaci a přesto má schodek rozpočtu. Zároveň varují ekonomové, že se nám to vrátí a Česká republika na to doplatí, protože si nedělá rezervy a hospodaříme s dluhem rozpočtu. Domníváte se, že se tou situací budeme muset potýkat už v příštím roce? Tedy příchod krize?

Z ukazatelů krize ještě příští rok přijít nemá, nicméně ukazatele především v Německu dávají najevo, že se krize blíží. Ekonomové mají absolutní pravdu v tom, že tato vláda nehospodaří s péčí řádného hospodáře. Rozhazuje peníze, kde vůbec rozhazovány být nemají. Od příštího roku se navyšují finance takzvaným nepřizpůsobivým lidem – tedy lidem, kteří jsou práce schopní, ale nepracují. Hnutí SPD s tím v zásadě nesouhlasí. Dále se dávají obrovské peníze v řádech miliard korun takzvaným politickým neziskovým organizacím. Těm, kdo vůbec nic nepřináší. My navrhujeme, aby skončila jakákoliv veřejná podpora podobných organizací a peníze se přesměrovaly.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To bude velká legrace.“ Historik Fidler se děsí, jak se má nově učit historie

18:10 „To bude velká legrace.“ Historik Fidler se děsí, jak se má nově učit historie

„V dějepise se přestane učit chronologicky a budou preferována průřezová témata napříč časem a bez o…