Islám v něčem připomíná nacismus, varuje bývalý muslim. Čtěte pozorně, co nás může čekat

24.08.2014 5:34 | Zprávy

ROZHOVOR Bývalý český muslim Lukáš Lhoťan v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedl, že je třeba zastavit přistěhovalectví z muslimských zemí a ustoupit od současné politiky Evropské unie v tomto směru. Muslimové se podle něj nebudou přizpůsobovat. Naopak budou chtít, abychom se my přizpůsobili jim, což může vést i k ozbrojenému konfliktu. Lhoťan také přirovnal islám k nacismu a varoval před tím, co hrozí v České republice, projdou-li návrhy ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD), týkající se volebního práva pro cizince.

Islám v něčem připomíná nacismus, varuje bývalý muslim. Čtěte pozorně, co nás může čekat
Foto: Archiv LH
Popisek: Lukáš Lhoťan utekl od islámu a dnes bojuje proti jeho extremistickým formám

Můžete uvést, proč jste vlastně vyměnil islám za křesťanství?

Začal jsem podrobně na základě muslimských pramenů studovat osobnost a chování Mohameda s postavou a chováním Ježíše Krista. To mě dovedlo k přesvědčení, že Mohamed nebude nikdy braný jako vzor dokonalého lidského chování, když spousta lidí v minulosti i dnes má mnohem vyšší morálku a mnohem lepší osobnost než on. A když jsem si to srovnával s tím Ježíšem, tak jsem se rozhodl pro Ježíše, protože tam ten ideální vzor je mnohem větší a lepší než u toho Mohameda. 

Mohamed, když odešel z Mekky, tak se začal chovat spíš jako nějaký diktátor s pochybným morálním profilem, protože například nechával vraždit svoje kritiky a odpůrce a likvidoval všechny ty, kteří se mu postavili. To samozřejmě zdůvodňoval, že je tak na základě toho, co mu požehnal Alláh. Také jeho život byl nevyrovnaný, po příchodu do Mediny měl podle islámských pramenů velký sexuální apetit. Mohl mít jakoukoli ženu, na kterou si ukázal, a manžel se s ní musel rozvést a nechat mu ji. Těch bodů je víc, ale to by bylo spíše na knihu než na rozhovor. Hlavně je to tedy jeho násilí a jeho zneužívání náboženství k ospravedlnění jeho choutek.

Je islám tedy náboženství plné teroru a násilí?

S islámem je problém v tom, že kvůli tomu, že vůči názorům, které jsou od něj odlišné, je velmi nekompromisní, donutil spoustu lidí, kteří vyznávali například pohanské kulty, aby se navenek tvářili jako muslimové. Takže islám vypadá, že je v něm velká pluralita názorů, což je ale nesmysl, protože ti, kteří se navenek museli prezentovat jako muslimové, se snažili při zachování své předislámské víry islám upravit ke svému obrazu. Islám je tam ve své podstatě velmi dynamický, kvůli tomuto vnitřnímu zápasu mezi tím, co je v koránu, a tím, co se připisuje Mohamedovi, a tím, v co ti lidé věří, a tím, co by si na islám chtěli naroubovat. Islám se strašně rychle vnitřně vyvíjí a věci, které byly třeba před sto lety nemyslitelné, jsou dnes už myslitelné. U Islámského státu je  největší problém ten, že lidé jsou hnaní touhou navrátit společnost do té doby, kdy žil prorok Mohamed. To znamená včetně toho, že ho považují za nejlepší vzor chování. Když on mučil lidi a zabíjel lidi, tak oni dělají to samé.

A třeba popraví amerického novináře, jak zřejmě dokládá video, které před pár dny zveřejnili bojovníci Islámského státu…

Podle mě je to přesně to, co dělal Mohamed za svého života. To znamená dělat činy, kterými vlastně zastrašujete své odpůrce, aby se nepokoušeli proti vám postavit. Když se podívám na další prohlášení Islámského státu, tak oni mají podle mě největší strach z toho, že by se svět sjednotil a podnikl proti nim koordinovanou akci. Takže oni tímto vražděním lidí a tím, jak se tím chlubí a jak to dělají veřejně, tak tím se snaží působit na západní veřejnost, aby nepodporovala politiky, kteří se snaží čelit Islámskému státu.

Prezident USA Barack Obama odsoudil vraždu amerického žurnalisty a uvedl, že pro Islámský stát není v dnešním světě místo a nutně selže. Co si o tom myslíte?

Na jednu stranu je to pravda, na druhou je to strašně úsměvné. Politika Spojených států za posledních deset let, ne-li padesát, je, že podporovali islámské monarchie, radikální islamisty, z nichž vzešli tito představitelé Islámského státu. Takže je to takové domino a Spojené státy v něm mají svoji roli. Na druhou stranu má Obama pravdu, a to v tom, že ten stát tím, co dělá, že se snaží navrátit do sedmého století, do stavu společnosti ze 7. století, tak z dlouhodobého hlediska si nadělá spoustu nepřátel jak uvnitř arabské populace, tak i uvnitř té muslimské, kde jsou i jiné směry, než je ten, který propaguje Islámský stát.

Ale myslím si, že to bude mnohem krvavější, než byly náboženské války v Evropě, a mnohem brutálnější. Ale podle mě třeba ve výhledu 100 let tento stát nemá šanci přežít, i kdyby ho neporazili lidé ze Západu, protože ta jeho brutalita, ta jeho snaha prosazovat věci, které spousta lidí, včetně spousty těch umírněných muslimů, vnímá jako barbarské, to bude podle mě stejný proces, jako byl s komunismem. To znamená, že nějakou dobu se to bude tvářit, že to funguje, ale pak se to začne vnitřně hroutit, ať už na základě nefunkční ekonomiky, nefunkční společnosti, nebo na základě vzrůstajícího odporu obyvatel.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Kupka

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Budoucnost

Vážený pane Bartoši, dokázal jste nevídané a podle mě jste jeden z nejlepších politiků u nás. Zajímalo by mě, co máte v plánu dál? Funkci předsedy jste složil. Zůstanete ale i nadále v politice? A neuvažoval jste o kandidatuře na prezidenta?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stejně střílí Američané.“ Drulák a ukrajinské útoky na Rusko

18:42 „Stejně střílí Američané.“ Drulák a ukrajinské útoky na Rusko

Jak to bylo s americkým souhlasem Ukrajině střílet na Rusko raketami dlouhého doletu? Bývalý elitní …