Hned na začátek se podívejme na prezidentské volby na Slovensku. Co říkáte na výsledek? Čím nakonec podle Vás získal víc voličů Peter Pellegrini?
Svojí volbou můžete buď hájit své vlastní zájmy, bezpečnostní, ekonomické a politické, nebo demonstrovat svoji příslušnost k nějaké sociální skupině. Slováci většinově volili podle první varianty Petera Pellegriniho, neboť jejich zájmem zcela jistě je, aby v jejich sousedství skončil vojenský konflikt, do kterého by mohli být zataženi i oni, nebo aby se jejich země ve prospěch Bruselu dále nezbavovala své suverenity. Druhou variantou je demonstrovat u volební urny příslušnosti k jakési pomyslné vyšší společenské třídě „lepšolidí“, a přímo spektakulárně opovrhovat obyčejným plebsem, nazývaným aktuálně „dezoláti“. Známe to i od nás. To vše s podporou politických neziskovek financovaných bůhví odkud a propagandistickým kobercovým náletem médií hlavního proudu. Paradoxní ovšem je, že právě opovrhovaní tzv. dezoláti mají ve skutečnosti více selského rozumu a přirozeného politického instinktu, než namyšlená vrstva tzv. lepšolidí. Slováci volili racionálně. To jen my jsme takoví pitomci, že jsme si na Hrad většinově zvolili zelenou gumu, která sice vypadá dobře na známkách a umí jezdit na motorce, ale ve výkonu prezidentských pravomocí je poslušným maňáskem cizích zájmů.
Co říci konkrétně na názory, které z některých míst zaznívají, a to třeba i z Prahy, a sice, že se Slovensko stane „proputinovská“ země?
To je největší argumentační faul posledních let. Pokud používáte vlastní rozum, nepapouškujete mantry hlavního politického a mediálního proudu, neklaníte se Bruselu, Berlínu či Washingtonu a nevelebíte vše ukrajinské, hned vás onálepkují, že jste proruští. Čerta starého záleží na tom, že říkáte své vlastní názory, ba dokonce je máte skvěle racionálně zdůvodněné, bez milosti vás obviní, že šíříte ruský narativ. Je to běs, v čem už zase žijeme. Totalitní běs!
Domníváte se, že výsledky voleb nějak výrazněji ovlivní vztahy mezi ČR A Slovenskem?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: David Hora