„Západní země si z nás nadále budou zcela nepokrytě dělat popelnici Evropy.“ Takto jste zhodnotila podobu směrnice o ochraně spotřebitele, kterou v minulých dnech schválil Evropský parlament a jež se týká i tolik diskutované dvojí kvality potravin v zemích EU. Můžete být konkrétnější a vysvětlit, jaký problém se v tomto dokumentu podle vás pro Českou republiku ukrývá, tedy o jakých „kličkách“ se někteří politici zmiňují?
Alfa a omega problému je, že dvojí kvalita nebude dána na seznam nekalých praktik – a o tom to vlastně celé je. Z textu navíc pod tlakem přímo nevolené Komise vypadl i minimální požadavek na označování rozdílného složení. Zdůrazňuji, že se tak stalo až po závěrečném trialogu (jednání zástupců tři hlavních institucí EU), netransparentně a v zákulisí.
Tato tragická aféra mě jenom více utvrzuje v názoru, že je nejvyšší čas omezit pravomoci Evropské komise a dát přímo volenému Evropskému parlamentu zákonodárnou iniciativu.
Například eurokomisařka Jourová ale mluví o úspěchu...
Paní eurokomisařka dala u tohoto tématu hlavu na špalek a teď se jí logicky nechce přiznávat, že selhala. Pokud chcete být i v budoucnu členem Evropské komise, tak musíte i Pyrrhova vítězství prezentovat, jako normální vítězství, ale to je pouhé PR, které nemá s realitou nic společného. Pokud někdo vyhrál, tak to jsou obchodní řetězce a korporace. Jestli eurokomisařka Jourová bojovala za jejich zájmy, pak ovšem o vítězství mluvit může, ale mojí gratulace se rozhodně nedočká.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora