Dle expertů na vzdělávání neučíme děti, co je potřeba. Naše školy jsou navíc podfinancované. Jaká je budoucnost našich dětí? Co pro ni musíme udělat? Jak vy jako pedagog vidíte naše školství? Připravujeme děti v tomto směru do života dobře?
Školství se za posledních několik desetiletí prakticky nezměnilo. Zásadním způsobem se ale proměňuje trh práce a život kolem nás. A naše školství na to nestíhá reagovat. Když se podíváte, jaké státy jsou v celosvětovém srovnání žáků na nejlepších pozicích, zjistíte, že to jsou severoevropské a některé asijské státy, jejichž vzdělávací systém umí pružně reagovat na změny ve společnosti. Dalším problémem je samozřejmě významné podfinancování tohoto resortu.
Když odbočíme, obrovské pobouření vyvolal v těchto dnech rozsudek ohledně kauzy H-System, kdy soud rozhodl, že se mají lidé do měsíce z domků vystěhovat. Co vy si o celé této kauze a o nejnovějším rozsudku myslíte? A jak vnímáte to, jakým způsobem se k rozsudku postavil prezident Zeman?
I když považuji rozhodnutí soudu za nepochopitelné a nemorální, je třeba ctít právní stát. Pevně věřím, že klienti H-Systemu uspějí u Ústavního soudu. Co se týká podezření, že poradci pana prezidenta měli údajně vyvádět peníze z H-Systemu, tak by se to nepochybně mělo vyšetřit. Padni, komu padni.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora