Primář z Liberce: Rouška má svůj význam. Ale mít ji na sobě, když jsem sám, je nesmysl

14.04.2020 21:55 | Zprávy

ROZHOVOR „Pandemie, která jednou přejde, ukazuje, že v krizi umíme v českém zdravotnictví mobilizovat síly; základem jsou totiž skvělí lidé. Čeká nás velká diskuse o financích do zdravotnictví a o jeho dlouhodobé efektivitě. Možná se uvolní pracovní síly z jiných oborů, určitě musíme více využít moderní technologie ke zvýšení efektivity systému poskytování zdravotní péče; nastavení větších systémových změn se většinou politici báli,“ vysvětluje předseda ČSSD v Libereckém kraji Jan Mečl, primář urologie liberecké nemocnice. „Pandemii v naší zemi zvládneme, otázkou je, za jak dlouho, kolik to naši zemi a celý svět bude stát,“ konstatuje.

Primář z Liberce: Rouška má svůj význam. Ale mít ji na sobě, když jsem sám, je nesmysl
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto

Jste předsedou liberecké krajské ČSSD. Vaše strana oproti minulosti nemá na růžích příliš ustláno, nicméně teď je částí veřejnosti pozitivně vnímáno jakési procitnutí vašeho předsedy Jana Hamáčka, vicepremiéra, ministra vnitra a nyní i šéfa krizového štábu, který, zdá se, v krizi „vyrostl“. Jak vnímáte jeho současnou činnost?

Honza Hamáček, ministr vnitra a šéf krizového štábu plní své úkoly tak, jak to od něj všichni očekáváme – profesionálně, zodpovědně, aktivně a srozumitelně.

Česko zavedlo od 13. března poměrně razantní opatření, jak se na ně jako lékař díváte?

Přístupy k pandemii se napříč zeměmi v některých aspektech liší, v České republice jsme zvolili velmi tvrdá opatření a čas ukáže, jak jsme byli úspěšní v boji s virovou nákazou, co se stalo s ekonomikou a s myšlením lidí. Na závěry je příliš brzo.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit práci seniorům?

Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubka se nebojí a chystá silný krok. Hovoří lékař Henzl, který odmítl vakcínu na covid

16:04 Kubka se nebojí a chystá silný krok. Hovoří lékař Henzl, který odmítl vakcínu na covid

V čekárně své alergologické ordinace zveřejnil leták, na kterém vyjádřil svůj názor na vakcíny proti…