Parlamentní listy položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu.
reklama
Pokud se rozhodnete znovu kandidovat, jsou věci, které byste udělala jinak?
Asi ne jinak, ale rozhodně rychleji. Je naivní si myslet, že se nově zvolený poslanec může na práci a celý ten sněmovní kolotoč připravit předem, tak to opravdu nefunguje. Pokud bych byla znovu zvolena, nepotřebovala bych už čas na rozkoukání a mohla bych se vrhnout do práce na změnách zákonů hned od prvního dne. Už znám všechny procesy ve Sněmovně, mám řadu užitečných kontaktů a pozitivních i negativních zkušeností, které mě významně posunuly kupředu. A musím říct, že mě tato práce, ač zahrnuje řadu úskalí a stresových situací, baví a naplňuje. Chtěla bych pokračovat, dotáhnout vše do konce a pustit se do nových výzev.
Jaké nejdůležitější body se vám v průběhu volebního období podařilo splnit?
Celkem jsem podala 26 pozměňovacích návrhů k předkládaným novelám zákonů, což neznamená pouze pár vět na papíru. Všechny tyto návrhy jsem musela připravit, konzultovat s různými odborníky, obhájit ve výborech i na plénu. Někdy jsem navrhovala pouze formální změny, jindy zcela zásadní. Nejvíce změn jsem navrhla v rámci zákona o hmotné nouzi, kdy Sněmovnou prošlo hned několik novel tohoto zákona. Šlo mi hlavně o zpřísnění výplaty dávek v hmotné nouzi a návrat veřejné služby jako motivačního prvku pro dlouhodobě nezaměstnané. Trvám na tom, že lidem, kteří pracují, se v ČR musí žít lépe než těm, kteří jsou závislí na sociálních dávkách. Snažila jsem se také rozšířit povědomí o problémech dětí s autismem a jejich rodin. Mimo jiné jsem se stala členkou odborné skupiny při Úřadu vlády ČR, která tuto problematiku řeší. Uspořádala jsem několik seminářů a kulatých stolů, které se mj. týkaly dětských skupin, paliativní péče, inkluze a asistentů pedagogů či drogové problematiky. Aktuálně ale řeším především nelékařský zdravotnický personál, což je pro mě osobně jako zdravotní sestru a záchranářku zcela zásadní věc. V minulosti došlo v rámci novely zákona o nelékařských zdravotnických povoláních k několika významným chybám, které potřebujeme rychle napravit, především v systému vzdělávání. V Libereckém kraji jsem například poskytovala občanům bezplatné právní poradenství. Problémy všech zájemců, a že jich bylo několik desítek, jsme neuměli vyřešit, ale snažili jsme se je alespoň nasměrovat, jak v dané tíživé situaci postupovat.
S čím negativním jste se během volebního období setkala?
Řada lidí se vstupem do vysoké politiky ztratila pokoru. A pak jsem narazila na lidskou závist, se kterou jsem víceméně počítala, ale opravdu ne v takové míře.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Fialově tvrzení, že budeme mít v dohledné době mzdy jako v Německu snad nevěří nikdo, maximálně tak on sám, i když i o tom pochybuju. Můj na vás ale zní, proč tomu tak je? Proč je u nás životní úroveň nižší a stejně tak i platy? Přitom co se týká cen, tak ty jsou u nás mnohdy vyšší nebo srovnatelné ...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.