Uspěl ve volbách, ale funkci odmítl. Ekonom z Babišovy kandidátky nám řekl proč

09.11.2014 20:22 | Zprávy

ROZHOVOR Místo ve vedení hlavního města Prahy odmítl ekonom a odborník na bankovnictví Patrik Nacher, který figuroval na třetím místě kandidátky vítězného hnutí ANO. Chtěl tím vyslat vzkaz, že veřejnost by při nadávání na politiky neměla paušalizovat, protože se najdou i tací, kterým nejde pouze o vlastní požitky, ale o naplňování vlastní odbornosti.

Uspěl ve volbách, ale funkci odmítl. Ekonom z Babišovy kandidátky nám řekl proč
Foto: Archiv PN
Popisek: Patrik Nacher, šéf serveru Bankovní poplatky

Hnutí ANO, za které jste kandidoval, vyhrálo v Praze volby a v jedenáctičlenné radě bude mít pět křesel. Na žádném z nich však neusednete, přestože jste byl trojkou kandidátky a dokonce jste v rámci ní získal druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů jen těsně za budoucí primátorkou Adrianou Krnáčovou. Proč jste se tedy pražským radním nestal?

Chtěl jsem tímto krokem pro lidi zvenku podtrhnout, že ne všichni jdou do politiky kvůli tomu, aby získali nějakou funkci. A že se tady našel někdo, kdo se odborně profiluje víc než deset let, ve volební kampani říká, čemu by se chtěl věnovat, ale v momentě, kdy tyto odbornosti, portfolia či rezorty jeho strana nezíská, tak v duchu té své názorové konzistence a zaměření takovou funkci odmítne. A to jsem udělal já. Nedůvěra v politiku a politiky je někdy přehnaná a nespravedlivá, ale většinou, bohužel, na místě. Chtěl jsem přispět ke změně této atmosféry alespoň na úrovni komunální politiky v Praze, a to profesionálním přístupem, svojí otevřeností a komunikativností, ale především tím, že se po volbách budu chovat stejně, jako jsem se choval před volbami. Pro lidi je to elementární zpráva, že volili správně.

O jaká portfolia v radě jste tedy stál a jaká Vám byla nakonec nabídnuta?

Před volbami jsem se prezentoval tématy, ve kterých jsem chtěl udělat něco užitečného pro Pražany, a kterými se zabývám posledních deset let. Jde o finance, sociální oblast – spolupracoval jsem s Národní radou zdravotně postižených ČR, a také vzdělávání. Tyto oblasti byly a jsou moji prioritou, nikoli tedy všechno, co se namane a nabízí, jak to v politice dosud chodívalo. Vzhledem k tomu, že v rámci vyjednávání tyto oblasti buď hnutí ANO nepřipadly jako sociální politika či školství, nebo byl klubem nominován jiný kandidát jako profesorka Eva Kislingerová na finance a rozpočet, rozhodl jsem se, v duchu svého profesního zaměření a v konzistenci se svými předvolebními slovy a principu nelpění na funkci za každou cenu, odmítnout portfolio bydlení a zdravotnictví.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Lenka Knechtová byl položen dotaz

bydlení

Vámi kritizovaná digitalizace stavebního řízení je podle mě zanedbatelný problém v porovnání s tím, že má ČR problém s nedostatkem bydlení, které, když už je, tak je pro většinu smrtelníků nedostupné. A upřímně nemám dojem, že když jste byli ve vládě, že jste problém nějak řešili. Můj dotaz tak zní,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Stejně střílí Američané.“ Drulák a ukrajinské útoky na Rusko

18:42 „Stejně střílí Američané.“ Drulák a ukrajinské útoky na Rusko

Jak to bylo s americkým souhlasem Ukrajině střílet na Rusko raketami dlouhého doletu? Bývalý elitní …