Ústecká poslankyně Hyťhová: Děkuji těm policistům, co zasahovali v Teplicích. Vměšování cizích orgánů je nehoráznost

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

03.07.2021 16:58 | Rozhovor

Pane ministře Plago, omluvte se dětem, vyzývá poslankyně Trikolóry Tereza Hyťhová. Za obětovaný rok jejich životů, který rozhodně v takové míře být obětovaný nemusel.

Ústecká poslankyně Hyťhová: Děkuji těm policistům, co zasahovali v Teplicích. Vměšování cizích orgánů je nehoráznost
Foto: Archiv Terezy Hyťhové
Popisek: Tereza Hyťhová

Skončil školní rok, a ministr Robert Plaga jej nazval rokem, kdy se žáci i učitelé mnoho naučili. Jak se na něj bude vzpomínat podle vás?

Podle mého názoru se naopak mnoho nenaučili. Nevím, jestli se pan ministr byl podívat na nějaké distanční výuce, ale myslím si, že nikoliv. Tato situace se již nesmí opakovat. Děti se musí učit ve školách. Vždyť pan ministr je nechal téměř rok doma, kde se učily „po internetu“. Rok děti neměly např. tělesnou výchovu a hudební výchovu. A jak na něj budou vzpomínat? Budou na něj vzpomínat jako na rok bez normálního dětství, bez kamarádů a zábavy. Pan ministr Plaga by se měl za svá slova stydět a dětem se omluvit.

Co se s odstupem času dalo ve školství udělat jinak?

Školy nikdy neměly zůstat takovou dobu zavřené, jde o fatální selhání naší vlády.

Jsme země, která v Evropě měla nejdéle zavřené děti doma. Když po tolika dlouhých měsících konečně vláda „vpustila“ děti do škol, nechala je doslova se dusit pod rouškou, a to i přesto, že se děti musely každý týden povinně testovat. Nerozumím člověku, který dopustí, aby se dítě dusilo šest hodin denně ve 30 stupních Celsia ve třídě bez klimatizace.

Zástupce společnosti Scio v ČT vykládal, že online výuka se u některých žáků osvědčila a ani po odeznění pandemie by neměla ze škol zmizet. Zmínil, že by mohla být využívána třeba pro odpolední vyučování. Jak se na tyto možnosti využití dálkového studia v budoucnu díváte vy?

Nesouhlasím s takovými názory. Ještě před pandemií byl ve společnosti obrovský problém, a to ten, že děti neustále vysedávaly u počítačů, mobilů a tabletů. Pandemie tuto situaci ještě více prohloubila. Dítě potřebuje pravidelný režim, sociální kontakty, a nesedět pouze doma. Nejefektivnější výuka je ta, která probíhá ve školní lavici, nikoliv na kameře u počítače.

„Školu školou“ nedělá jen výuka, ale také spolužáci a celková atmosféra, která ve škole panuje. Nikdy nezvednu ruku pro takové „zlepšování“ výuky, protože je to naopak další krok k prohloubení degradace našeho školství.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vykládal o sobě, že je jako Superman. Vyoralův příspěvek k debatě o duševním zdraví premiéra

17:27 Vykládal o sobě, že je jako Superman. Vyoralův příspěvek k debatě o duševním zdraví premiéra

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA - „Bohužel Bidenova administrativa se ještě v posledních křečích bu…