Podepsal jste tzv. Bystrckou výzvu, která varuje před přijímáním migrantů. Proč jste se k výzvě připojil?
Vystupuji tak proto, že mi vadí, že je do této republiky už natahaných tolik lidí, že nikdo neví, co s nimi budeme dělat. Ti uprchlíci stejně pracovat nebudou a my je tady budeme živit tak jako Angela Merkelová, která si je pozvala do Německa. Teď na naši vládu Němci tlačí s tím, abychom přijali dvacet tisíc uprchlíků. My zde ale máme dost svých nezaměstnaných a lidí, o které se musíme postarat, a ne abychom přijímali nějaké muslimy.
Výzva také v souvislosti s přijímáním uprchlíků připomíná rizika terorismu. Myslíte, že příchozí muslimové představují takové nebezpečí?
Myslím, že ano. Vždyť se dnes tady soudí muslimka kvůli tomu, že nemůže nosit burku ve škole. Ať jde do školy tam, kde ji může nosit, když ale tady v naší republice chce žít, ať se podřídí jejím zákonům. A když ne, vždycky má otevřené dveře a může jít. Pokud jde o terorismus, zatím se nic neděje, ale počítám, že se dít bude. Přes milion uprchlíků je jenom v Německu a je jisté, že mezi nimi teroristé jsou. Nevím, proč Merkelová migraci tak otevírá dveře. Po válce tam přišli Turci, ale ti šli za prací, ale tito uprchlíci jsou živení německým státem. Proč by pracovali, když mají takové podmínky? A navíc teď Němci chtějí jiným státům přikazovat, že také mají uprchlíky přijímat. Co nám má kdo mluvit do našich vnitřních záležitostí. Naši politici by to měli tvrdě odmítat. Václav Klaus byl vždycky proti Evropské unii a já s ním v tom souhlasím a jsem také proti. A hlavně jsem zásadně proti tomu, aby nám něco nařizovali. S prezidentem Zemanem naprosto souhlasím a jsem rád, že zde nechce uprchlíky. Třeba Poláci si nenechají od Unie nic diktovat, a tak bychom to měli dělat i my.
Prezident Zeman ve Vánočním poselství varoval před terorismem u nás. Hrozí podle vás takové akce i u nás?
U nás nic takového zatím nehrozí, ale kdyby sem přišlo dvacet tisíc migrantů, nikdo neví, kolik mezi nimi bude teroristů.
Co může Evropská unie dělat při řešení migrační krize mimo své území? Velká část uprchlíků utíká ze Sýrie a tamní konflikt je potřeba řešit.
Dokud se tam budou dodávat zbraně, Evropa s tím nic neudělá. A jelikož Rusové předběhli Ameriku a podporují Asada, mělo by to přispět ke konci války. Rusko si tam zřídilo základny a už je odtamtud nikdo nedostane.
Jak se díváte na budoucnost Evropské unie? Loni se rozhodla pro odchod Británie.
Evropská unie se obejde i bez Británie, kdyby se ale EU rozpadla, nic by se nestalo. Všichni politici se jen tlačí do Bruselu, mají tak jako poslanci skoro půl milionu měsíčně, bývalý eurokomisař Špidla má přes sto tisíc důchod. Politika mě ale obecně moc nezajímá, nedivím se ale, že lidé mají strach o budoucnost. Vadí mi, že čelní představitelé našeho státu rozkradli a rozprodali celou republiku, nic nám už nepatří, všechno je v cizích rukách a ze zisků nic nemáme. Nám už nepomůže, ani když z Evropské unie vystoupíme. Kdyby ale bylo referendum, já budu hlasovat pro vystoupení.
Jak vzpomínáte na minulý režim?
Byl jsem stále pod dohledem příslušníků Státní bezpečnosti, ale žádné vážné problémy jsem s nimi neměl. V každém režimu se najdou dobré věci a špatné věci. Dnes mně vadí, že cikáni dostávají takové dávky a ani si s nimi nevědí rady. A ještě nás Evropská unie kritizuje, že je diskriminujeme. Ať si je tam vezmou sami a uvidí, co jsou zač. Cikán se narodí s tím, že už nikdy v životě dělat nebude.
Letos nás čekají sněmovní volby. Mohou uspět strany s programem, který by to změnil?
Nevěřím, že budou zvoleny strany, které by s tím něco udělaly.
Brig. gen. Emil Boček je český válečný veterán druhé světové války oceněný prezidentem republiky Václavem Klausem 28. října 2010 Řádem Bílého lva za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. V roce 1939, v 16 letech, odešel tajně z domova. Dostal se do Bejrútu a zúčastnil se bojů ve Francii v létě 1940. V září 1940 ve Velké Británii absolvoval pilotní výcvik a byl přijat do RAF. Sloužil jako mechanik u 312. stíhací perutě. Roku 1943 byl na výcviku v Kanadě a od října 1944 sloužil jako pilot-stíhač u československé 310. stíhací perutě. Na svém kontě má 26 operačních letů. Z letectva odešel v roce 1946. Po válce si otevřel opravnu motocyklů a po roce 1948 pracoval v Mototechně. Od roku 1958 pracoval jako soustružník ve Výzkumném ústavu Československé akademie věd a v letech 1983 - 1988 u firmy Drukov. Do důchodu odešel v roce 1988. V dubnu 1990 povýšen do hodnosti kapitána a v říjnu téhož roku na majora. V březnu 1993 byl povýšen na hodnost plukovníka ve výslužbě.[1]Dne 8. května 2014 jej prezident Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem. zdroj: wikipedia |
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Daniel