Zdeněk Kettner: Házet seniory přes palubu je hyenismus. Žijeme z jejich dřívější práce

02.01.2025 22:14 | Rozhovor

„Slova o nejlepší vládě v historii už mezi občany budí v lepším případě shovívavý úsměv, v tom horším spravedlivý hněv.“ Poslanec SPD Zdeněk Kettner zhodnotil uplynulý rok a s mírnými obavami, ale i s nadějí pohlédl do roku 2025.

Zdeněk Kettner: Házet seniory přes palubu je hyenismus. Žijeme z jejich dřívější práce
Foto: Facebook
Popisek: Zdeněk Kettner

Fialova vláda je podle průzkumů neoblíbená, opoziční činitelé dokonce používají „nenáviděná“. Je pro to reálný důvod, pokud jde o práci vlády v končícím roce?

Stačí se rozhlédnout a netrpět selektivní slepotou a hluchotou jako pan premiér. Provádí kroky, které jsou v přímém rozporu s jejich předvolebními sliby. Slova o nejlepší vládě v historii už mezi občany budí v lepším případě shovívavý úsměv, v tom horším spravedlivý hněv. 

Anketa

Bude pro Českou republiku rok 2025 lepší, než ten proběhlý?

5%
93%
hlasovalo: 16321 lidí

Začal nám nový rok, rok parlamentních voleb. Co si od těchto voleb přát? V nejobecnější rovině, jakou vládu si máme vysnít?

Vládu, která bude skutečnou vládou ČR a jejích občanů. Vždy bude dávat zájmy ČR na první místo. Nebude poklonkovat žádné mocnosti a bude mít suverénní zahraniční politiku.

V oblasti ekonomiky se objevují vážná varování, že ústup od uhlí nastane kvůli cenám emisních povolenek tak rychle, že elektřinu z uhlí nebudeme mít čím nahradit. Tvrdí to třeba Pavel Tykač. Máme se spolehnout na dovoz elektřiny z Německa a máme akceptovat trvale vysoké ceny energie díky zeleným tendencím?

Green Deal je hrobník hospodářství celé Evropy. Představa dovozu elektřiny z Německa je fantasmagorie ve chvílích, kdy právě Německo se stává dovozcem elektřiny z okolních států a například Norsko a Švědsko se proti tomu již rázně ohradily, protože díky tomu neúměrně roste cena energií i na jejich vlastním trhu. A stát se v tak důležité komoditě závislým na jiných státech je cesta ke konci. Tyto záměry prosazují aktivističtí amatéři bez znalostí elementární fyziky.

Z jaké části je za současnou situaci v oblasti energií zodpovědná současná vláda?

Rozhodující. Nechá se vláčet tokem dění a nedělá nic, co by tomu zabránilo. Jediné, na co se zmůže, jsou výmluvy, že nic dělat nemohou a musíme se podřídit EU a jednotnému energetickému trhu.

Skupinou, která není příliš spokojena s politickou a společenskou situací, jsou senioři. Lze nad tím mávnout rukou v tom smyslu, že člověk v seniorním věku zpravidla bývá nespokojen a vzpomíná na roky, kdy byl „v plné síle“?

Rozhodně ne. Využíváme pokroku, kterého jsme dosáhli právě díky seniorům, když byli ještě v produktivním věku. A právě senioři patří vzhledem k životním nákladům k nejohroženějším skupinám, co se týká chudoby a existenčních problémů. Házet je přes palubu je neskutečný hyenismus.

Podivně ale může znít, že tíživě nese současné poměry mladá generace včetně té nejmladší. Množí se zprávy o jejích psychických problémech. Jak to chápat a zejména – jak to řešit? Jak zaujmout mladého voliče a mluvit k němu?

Myslím, že se mladí voliči už začínají probouzet. Psychické problémy jsou způsobeny právě nejistotou a to nejen po ekonomické stránce, ale i co se týká životních jistot. Působení neziskovek už na základních školách, propagace LGBT už od útlého věku, to vše způsobuje v mladé psychice neskutečný zmatek a chaos. Měli bychom se vrátit ke kořenům.

V našem blízkém sousedství vládnou vlády Viktora Orbána a Roberta Fica, kritizované často jako proruské a protidemokratické. Když se podíváme na situaci v Maďarsku či na Slovensku, z čeho lze mít a z čeho nelze mít radost?

My se musíme především soustředit na vlastní životy a vlastní stát. Každý svého štěstí strůjcem. Můžeme pouze závidět oběma státům hrdé státníky, kteří skutečně bojují za zájmy svých vlastních občanů, bez ohledu na pohrdání, urážky a odsudky nejen aktivistů a některých občanů okolních států a především jejich politických představitelů.

V USA byl zvolen prezidentem Donald Trump, v Německu a ve Francii probíhá politická krize. Jak se díváte do roku 2025? Spatřujete v budoucím vývoji spíše naději, nebo hrozbu?

Mísí se ve mně naděje s obavami. Voliči už začínají otevírat oči, otázkou je, kam až budou současné vládnoucí politické špičky zajít k potlačení tohoto z jejich pohledu špatného trendu. Účelové zákony, korespondenční volby, plíživé zavádění cenzury, zavírání za názory. To je systém, který nabírá na síle a obrátkách. Doufám, že je stále čas ho zastavit.

 

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Novotný

Eva Decroix, MBA byl položen dotaz

migrace

Jestli máme chránit naše křesťanské tradice a celkově Evropu, nemyslíte, že je třeba konečně zastavit nekontrolovatelný přiliv migrantů, který teď kvůli situaci v Sýrii může opět narůstat? Ač jako strana nic moc nezmůžete, máte aspoň nějaký návrh řešení, pro který se snažíte získat třeba v Bruselu v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Malé zamyšlení starého "dezoláta", Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseFilipes , 03.01.2025 11:19:06
Evidentně se dokončuje globální digitalizovaný koncentrák v režii globálních "elit" známých jako globalisté, kteří mají především ohromné bohatství a tím i politický vliv. Výrobu přebírají roboty, myšlení umělá inteligence, všichni a vše bude kontrolováno a řízeno jednou centrální vládou nikým nevolených mocných "bohů". Počítá se v něm:1. S 8 miliardami žijících lidí ? 2. Co budou ti lidé v tom koncentráku dělat, když výroby a myšlení plně převezmou stroje ? 3. Kdo bude mít nárok žít a kdo bude naopak ze systému "eliminován" ? 4. Kdo a co bude o bytí či nebytí rozhodovat a podle jakých kritérií ? 5. Bude tím hlavním kritériem užitečnost a poslušnost člověka ? 6. Nebude planeta nakonec malá nejdříve právě pro řídící "elity" ? 7. Jaká budoucnost čeká naše děti a vnoučata ? 8. Kdo nebo co zajistí, že "elity" koncentráku z té gigantické moci nezešílí a nepošlou svět ve svém "rauši" během sekund a minut do starohor ? 9. Kde chtějí vzít "elity" energii pro "pohon" tohoto koncentráku, když řízená termojaderná fúze je výrazně větší problém než řízení štěpení nestabilních jader atomů ? 10. Kdo vůbec bude v takovém světě ještě chtít žít ?

|  5 |  0

Další články z rubriky

Stát prorostlý neziskovkami. Pro začátek zrušit dvě nejšílenější ministerstva, navrhuje senátor

19:57 Stát prorostlý neziskovkami. Pro začátek zrušit dvě nejšílenější ministerstva, navrhuje senátor

Jakou moc mají politické neziskovky a jak se s ní vypořádat? Může Ústavní soud místo zákonodárců roz…