„Některá kritéria jsme splnili písemně a informovali o tom ústředí. Mimo to je ovšem potřeba splnit další kritéria, mezi která patří existence prodejen, které na území města prodávají fairtradové výrobky. A to si dnes prověří naši hosté přímo v terénu. Pokud bychom splnili všechna kritéria a pokud bude spokojenost s naší činností při propagaci fairtrade, tak bychom mohli získat titul v horizontu do dvou měsíců,“ řekl náměstek Beznoska. Dnešního jednání se zúčastnila Michaela Nová za Fairtrade ČR, Patrik Eichler z Ekumenické akademie Praha a Monika Picková a Jan Kůrka z řídícího výboru v Mladé Boleslavi.
"Jsme rádi, že se v Mladé Boleslavi začalo jednat i o zapojení dvou základních škol, které by se mohly ucházet o titul fairtradové školy. Návštěva auditorů probíhá za podpory projektu Trinet," řekl Patrik Eichler.
Řídící výbor této aktivity v Mladé Boleslavi vyzývá i touto cestou prodejny, které se chtějí do projektu zapojit, aby kontaktovali koordinátorku projektu v Mladé Boleslavi Moniku Pickovou – mail: monca.pickova@seznam.cz.
Fairtradová města jsou mezinárodní iniciativou označování míst, kde je podporován fair trade. Cílem kampaně je osvěta fair trade a podpora prodeje fairtradových produktů v daném městě. Status je udělován nejen městům a malým obcím, ale univerzitám, školám nebo církvím. Pro města představuje status nástroj naplňování národních i mezinárodních politických cílů v oblasti udržitelného rozvoje a zároveň nástroj, díky kterému ukazují svým občanům a dalším institucím svou společenskou odpovědnost.
Kampaň Fairtradových měst (Fairtrade Towns) odstartovala v roce 2001 v britském městě Garstang z iniciativy Bruce Crowthera. Od ledna 2011 kampaň funguje také v České republice.
Další podrobnosti o tomto projektu najdete na webu města v rubrice O městě – Férová Mladá Boleslav.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mb-net.cz