Jednalo se o smlouvu o zajištění plnění úkolů jednotky sboru dobrovolných hasičů města Šternberka a smlouvu o poskytnutí finančního příspěvku na zajištění plnění úkolů této jednotky.
Město Šternberk nemá zřízenou jednotku sboru dobrovolných hasičů obce dle příslušných ustanovení zákona o požární ochraně a v souladu s tímto zákonem bylo dohodnuto, že město bude přispívat HZS na požární jednotku dislokovanou ve Šternberku a tato jednotka bude plnit úkoly jednotky sboru dobrovolných hasičů na území města Šternberka. Požární stanice Šternberk je zařazena v kategorii P1 (podle vyhlášky č. 247/2001 Sb., o organizaci a činnosti jednotek požární ochrany, ve znění pozdějších předpisů). V jednotce je zařazeno celkem 15 hasičů a velitel požární stanice. V každé 24hodinové směně je zařazeno 5 příslušníků. Zásahový obvod požární stanice zahrnuje město Šternberk a dalších 24 obcí, v zásahovém obvodu požární stanice žije více než 34 000 obyvatel. Počtem zásahů je požární stanice srovnatelná s městy, kde je zřízena požární stanice kategorie P2 (Zábřeh, Hranice).
S ohledem na charakter zásahového obvodu, zejména přítomnost výškových staveb, objektů sociálních a zdravotnických služeb, je plánováno přeřazení požární stanice do kategorie P2, což by znamenalo navýšení celkového počtu příslušníků v jednotce na 25 včetně velitele stanice. V každé 24hodinové směně by tak bylo zařazeno 8 příslušníků.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV