Trutnov si se zdražením energií poradí

20.09.2022 19:44 | Tisková zpráva

Nejen české domácnosti, ale také samosprávy řeší zvyšování cen energií. Výjimkou není ani město Trutnov. Po pondělním oznámení vlády o zastropování cen však už ví, že zvýšení nákladů na energie nijak neohrozí chod města či plánované investice.

Trutnov si se zdražením energií poradí
Foto: virtualczech.cz
Popisek: Náměstí v Trutnově

Městu Trutnov s příchodem nového roku končí fixace ceny elektrické energie, a proto zkoušelo už dvakrát vysoutěžit nového dodavatele. S ohledem na vývoj trhu se však nikdo nepřihlásil. „Nyní víme, že pokud ani nadále nebudeme ve výběru dodavatele úspěšní, ujme se nás národní distributor, což je pro nás zásadní informace,“ říká Michal Rosa, starosta města Trutnova.

V roce 2021 vyšly energie město Trutnov včetně jeho příspěvkových organizací a městských firem na necelých 12,7 milionu Kč za nízké napětí a 6 milionů Kč za vysoké napětí. V letošním roce očekává náklady ve výši 15 milionů Kč za nízké napětí a 6 milionů Kč za vysoké napětí. „Zastropení cen elektřiny na 6 Kč za kWh pro město znamená navýšení nákladů dohromady o řádově 30 milionů Kč. Očekávané náklady v příštím roce tedy odhadujeme na 51 milionů Kč. I když bychom rádi tyto prostředky využili jiným způsobem, je dobře, že toto rozhodnutí bylo učiněno, protože jakákoli jistota je lepší než nejistota,“ hodnotí trutnovský starosta. „Protože jsme s navýšením výdajů na energie v roce 2023 počítali, vytvořili jsme letos rezervu, která navýšení bezpečně pokryje. V příštím roce tak nebude nutné omezit plánované investice. Pro občany je však podstatnější, že radnice může udržet ceny významných služeb poskytovaných městem na současné úrovni,“ dodává Michal Rosa.

Do dalších let radnice plánuje projekty na zvýšení energetické soběstačnosti a snížení nákladů. Připravuje zateplení dalších městských budov, a to ZŠ R. Frimla, ZŠ ve Voletinách a Stacionáře mezi mosty Trutnov, a na střeše městského úřadu vznikne fotovoltaická elektrárna.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Varnsdorf nechá zateplit panelový dům v ulici Karolíny Světlé, práce začnou během léta

11:33 Varnsdorf nechá zateplit panelový dům v ulici Karolíny Světlé, práce začnou během léta

Šestnáct milionů korun má město připraveno v rozpočtu na zateplení panelového domu v ulici Karolíny …