„S českými stipendisty jsem se v USA osobně sešel a považuji je za vynikající příklad nastupující generace výzkumníků s mezinárodním rozhledem a zkušenostmi. Program se významně podílí na prohlubování česko-americké spolupráce ve výzkumu a rozhodně jej chceme v budoucnu dále rozvíjet,“ uvedl vicepremiér Bělobrádek.
Díky finanční podpoře české a americké vlády vyjíždí každoročně do USA zhruba 40 českých studentů a mladých vědců, aby zde v rámci stipendia působili na některé z prestižních univerzit. Do České republiky pak přijíždí stejný počet Američanů, kteří zde například přednáší na univerzitách nebo učí angličtinu na středních školách v malých městech.
Program patří mezi největší Fulbrightovy projekty v Evropě. Zatímco v 90. letech přijížděli z USA na místní vysoké školy hlavně přednášející, nyní už přibývá Američanů, kteří sem přicestují učit se od českých kolegů. Ve vedení univerzit a výzkumných institucí také už nyní působí řada někdejších českých stipendistů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
očkování
Dobrý den, chápu vás správně, že si myslíte, že za nárůstem předčasných a náhlých úmrtí je očkování? Proti čemu přesně? Proti covidu nebo i něčemu dalšímu?
Další články z rubriky
22:28 Okamura (SPD): Genderová a LGBT+ témata i do hodin dějepisu
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k LGBT tématům ve školách.
- 21:02 Sláma (Trikolora): Bolševické manýry pražské radnice aneb Rudá záře nad Prahou
- 20:05 Komínek (KSČM): Dominik Hašek měl zřejmě používat kvalitnější helmu
- 19:06 Kubisková (Přísaha): To není důchodová reforma, ale jeden velký chaos a lumpárna
- 18:01 Ministr Hladík: Zálohový systém bude ve všech prodejnách nad 50 metrů čtverečních
- 17:02 Levice: Milé pirátky a piráti, pojďte k nám