ODS: Návrhy nové Evropské komise nezvyšují konkurenceschopnost, ale poškodí občany

28.11.2019 6:28 | Zprávy

V Evropském parlamentu probíhalo schvalování nové Evropské komise pod vedením Ursuly von der Leyen. Europoslanci ODS společně s dalšími členy frakce ECR považují její program za špatný a vzdálený od potřeb a zájmů občanů členských zemí.

ODS: Návrhy nové Evropské komise nezvyšují konkurenceschopnost, ale poškodí občany
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Názory občanů na vývoj Evropské unie se výrazně liší od toho, co nová Evropská komise nabízí. Vidíme nulovou reflexi brexitu, nebo úplné přehlížení růstu protisystémových stran v Evropě. Nová Evropská komise nabízí pouze další harmonizaci, unifikaci a integraci. Příkladem jsou snahy oživovat systém celoevropských voleb do Evropského parlamentu, jejichž první pokus v podobě spitzenkandidátů selhal. Výsledkem bude jen další vzdalování evropských elit od občanů,“ uvedl Jan Zahradil, předseda poslaneckého klubu ODS v Evropském parlamentu.

„Novou Evropskou komisi nemůžu podpořit, protože její cíle se úplně liší od toho, co Evropská unie, členské země a jejich občané potřebují. Místo zvyšování konkurenceschopnosti plánuje Evropská komise zavést nové daně a ty stávající harmonizovat. Výsledkem bude ztráta konkurence v daňové oblasti a postupné navyšování daní občanům a firmám. Ostatní části světa budou mít další výhodu před EU,“ uvedla poslankyně EP Veronika Vrecionová.

„Je dobře, že se nová Komise hodlá věnovat otázkám ochrany životního prostředí, podpořit ji ale nemohu. Ve snaze získat podporu Evropského parlamentu se posunula radikálně doleva. Její zelená revoluce a boj proti změně klimatu podle not Komise Ursuly von der Leyen jen zdraží naše životy, podváže ekonomický růst, a ke zpomalení oteplování planety stejně nepovede. K ochraně životního prostředí musíme přistupovat s rozumem, ne hystericky,“ uvedl Alexandr Vondra, koordinátor frakce ECR ve výboru pro životní prostředí.

„Nová Komise bohužel otevírá dveře některým nebezpečným návrhům. Mimořádně nezodpovědné by bylo zejména vystřelit cíl snížení CO2 na 55 %, pokud nebude náš průmysl technologicky připraven. To by mohlo zasadit naší ekonomice a v konečném důsledku našim lidem tvrdou ránu. V Evropě například zatím nemáme dostupnou ‚čistou‘ technologii výroby železa a oceli. Co nyní potřebujeme, je investovat více do vědy, výzkumu a inovací,“ řekl Evžen Tošenovský, člen výboru pro průmysl, výzkum a energetiku.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Zdravím vás,

..... mám jeden jednoduchý dotaz. Proč si nenecháte právně zpracovat , co podepsal váš pan předseda ohledně Green Dealu. Ustavičně se o tom přete, lidi už to prostě nebaví. Před volbami by se to mohlo hodit. Koalice jiný zásadní orgument nemá.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Považuji za skandální, že budeme hlasovat o něčem, co si nemůžeme ověřit

14:07 Richterová (Piráti): Považuji za skandální, že budeme hlasovat o něčem, co si nemůžeme ověřit

Projev na 130. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. února 2025 k vládnímu návrhu zákona o dávce státní…