Trochu jako bezhlavé lze označit počínání ODS, jíž se čím dál povážlivěji hýbe půda pod nohama. Sérii volebních porážek se snažilo vedení strany ještě bagatelizovat a vysvětlovat tím, že za účast ve vládě se vždy platí menší popularitou u veřejnosti. V posledních měsících už je ale konfrontováno se stále rostoucí nespokojeností v členské základně. A tak se na čtvrteční výkonné radě hledali viníci. Na jedné straně to odnesla zrušením licence tři oblastní sdružení, na straně druhé byl nalezen v místopředsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi vnější nepřítel.
„Ve více než dvacetileté historii ODS neznám příliš srovnatelných situací, kdy bez dostatečného demokratického projednání a vyslechnutí všech názorů na úrovni kraje dojde k takovému rozhodnutí,“ prohlásil pro deník Právo pražský poslanec Boris Šťastný. „Chci věřit, že ze strany Bohuslava Svobody a Petra Nečase nejde o mocenský boj s cílem zastrašit své politické oponenty v ostatních stranických buňkách a umlčet vzrůstající nespokojenost se současnou politikou ODS,“ dodal Boris Šťastný.
Nikdo se s nimi nebavil a rovnou je zrušili
V šoku z okamžitého zrušení oblastních, a tím i místních sdružení ODS na Praze 4, byl dlouholetý předseda kunratických občanských demokratů Zdeněk Šmíd. „Dozvěděl jsem se to v autě, když mi volali, že jsme zrušení. Nikdo se s námi nebavil, je to naprosto proti regulím, ani vyjádřit jsme se nemohli. Je to absurdní, nedemokratické, připomíná mi to normalizaci, která tady v minulosti byla,“ říká pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Šmíd z nyní už zrušeného místního sdružení ODS v Kunraticích.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník