Ať stát nestrká rypák do firem. Poslanci z ODS hájí anonymní akcie

15.02.2013 19:44 | Zprávy

Nejen poslanci za ODS Pavel Drobil či Boris Šťastný, ale už i Aleš Rádl se postavil za pozměňovací návrh Pavla Suchánka. Kvůli němu se tak může stát, že ve výsledku nebudou zrušeny anonymní akcie. ODS totiž není v názorech na zrušení jednotná.

Ať stát nestrká rypák do firem. Poslanci z ODS hájí anonymní akcie
Foto: aradl.cz
Popisek: Exposlanec Aleš Rádl

Vše záleží na úterním jednání, které čeká poslanecký klub ODS. Jak se totiž ukázalo, mezi jeho členy není shoda v názoru na rušení anonymních akcií.

Původní návrh předpokládal kompletní zrušení, pozměňovací návrh Pavla Suchánka by ale požadoval jen po nově vydaných akciích, aby byly na jméno – u současných by anonymita mohla zůstat. Avšak jen v tom případě, že by se firma neucházela o veřejnou zakázku, pak by také byla nucena zveřejnit své vlastníky.

Pozměňovací návrh zatím podpořili například Pavel Drobil či Boris Šťastný. „ODS by měla za nedotknutelnost soukromého vlastnictví bojovat do posledního zbytku sil. Jestliže to dělat nebude, tak každý, kdo to nedělá, se zpronevěřuje myšlence a idejím občanských demokratů,“ uvedl pro Lidovky.cz.

Nově tak hovoří i poslanec Aleš Rádl. „Pozměňovací návrh kolegy Suchánka určitě podpořím. Doufám, že ODS pořád ještě není stranou, která svoje rozhodování upravuje podle aktuálních mediálních kampaní. Pro mne tyhle mediální hry slouží spíš jako maják, abych věděl, kudy cesta nevede,“ sdělil ParlamentnímListům.cz.

Souhlasí totiž s bodem, že by svou vlastnickou strukturu musely zveřejnit jen firmy, které se uchází o státní zakázky. „Tam může [stát] takto upravené společnosti vyloučit z jednání, ale naprosto nemá právo strkat svůj rypák do toho, jak si kdo chce upravit majetkové poměry v rámci svého soukromého vlastnictví. Pokud pořád ještě platí, že soukromí je nedotknutelné.“

K tomu poslanec přidává vysvětlení: „Ten, kdo chce, má mít právo vlastnit svůj majetek formou akcií na doručitele. A naprosto není pravda, že takhle vlastní majetek jen podezřelá individua. Těch důvodů, proč takhle někdo chce něco vlastnit, je pochopitelně daleko víc a jsou to legální a legitimní důvody,“ míní.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Pavlína Nouzová

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…