„Tady to není o tom, jestli bych tu kauzu dál chtěla dělat. My musíme ctít procesní pravidla,“ uvedla Bradáčová. Jednoznačně popřela, že by jakkoli vyhověla námitkám obhajoby, přestože to Rathovi advokáti tvrdí. „Toto jsou běžné kroky obhajoby. Jim nikdo nevyhověl,“ prohlásila.
Poslanci neměli vynášet informace z jednání
Bradáčova vysvětlila, že pokud se skutky odehrají ve více krajích, tak první státní zastupitelství udělá základní úkony a poté dostane kauzu kraj, ve kterém se stal nejtěžší skutek. „Nemám obavu, že by případ nebyl dotažen dokonce ani že by důkazy byly neprocesní,“ řekla Bradáčová.
Státní zástupkyně upozornila, že toto rozhodně není první případ v Česku, kdy se mění místo dozoru. Bradáčová také řekla, že poslanci, kteří po jednání mandátového a imunitního výboru prozradili detaily jednání i spisu, byli obeznámeni s tím, že by to dělat neměli. „Skutečně nikdo by neměl tyto informace poskytovat,“ zdůraznila.
Bradáčová má za to, že částka nepřesáhne hranici, kvůli které by se mohl případ dostat na vrchní státní zastupitelství. „Jsem přesvědčena, že zákony jsou natolik přesvědčivé, že se žádného ohrožení vyšetřování nemusíme bát,“ myslí si státní zástupkyně.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh