Ransdorf oponuje, že právě Menzelovy úspěšné filmy stavěly na „obyčejném člověku“, chcete-li buranovi a on sám české rovnostářství, stejně jako ono „plebejství“, považuje za přínosnou hodnotu. Menzelova slova přičítá na vrub režisérova stáří.
„Toto sdělení národem uznávaného režiséra mne uvedlo do velkých rozpaků. Co Jiřího Menzela postihlo, že je tak zatrpklý, zahořklý a nesnášenlivý? Osobně si myslím, že jeho intelekt a povahu pozměnilo přirozené stárnutí. Jinak by těžko mohl směšovat plebejství a buranství. Bohužel, proti věku není léku,“ míní komunista.
Celý europoslancův text ZDE.
Dodává k tomu, že Menzelovy filmy stavěly na díle Bohumila Hrabala, což byl veskrze lidový autor, který věřil v sílu lidského ducha. Podobně se na českého člověka dívá i komunistický europoslanec a české „plebejství“ oceňuje jako přednost. A když už „buranství“ poměřujeme volbou prezidenta, bylo by podle Ransdorfa na místě připomenout, že řada lidí Zemana volila jako menší zlo. Platí to prý i o Ransdorfovi samém.
Faktem zůstává, že slavný český režisér je tvůrcem úspěšných snímků a kvalitu jeho dílům nelze upřít. Přesto komunistický politik závěrem klade otázku po vzoru hrdiny ze Skřivánků na niti. Kam se nám ztratila pravda?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp