„Za minulého režimu jsme často opakovali dle Marxova Komunistického manifestu, že rodina je přežitek. Později i socialistická společnost došla k závěru, že rodina je základ státu, aniž bychom si uvědomovali, že rodina je skutečně základem naší společnosti. Jestliže žije v perspektivě více generací, přenáší se zkušenosti prarodičů a rodičů na děti a vnoučata a vytváří se tak nejen vědomí souvislosti, ale především naděje do budoucnosti,“ zdůrazňuje Duka.
Celý text si můžete přečíst ZDE.
V dobách, kdy lidé žili např. ve vícegeneračních domech, si této skutečnosti byli více vědomi a v čase, kdy Evropa vymírá, je třeba jim ji připomenout. Děti, vnoučata a pravnoučata znamenají naději do budoucna pro celou společnost.
Toho by si měli být vědomi i politici, kteří dnes často nehledí dál než na čtyři roky dopředu, pokud zrovna není volební období ještě kratší. Touto cestou bychom však podle Duky kráčet neměli. Naši zákonodárci by měli své plány koncipovat, aby z nich měly prospěch právě děti a ještě i jejich děti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp