„Za skandální považuji to, že generální ředitel Dvořák si mši u katolické církve objednal,“ vysvětluje Kotrba v textu stížnosti, kterou má redakce ParlamentníchListů.cz k dispozici.
Česká televize se podle Kotrby tímto riskantním krokem, mediálně naprosto nepromyšleným a směšným, vystavila veřejnému zostuzení, zpochybnění vyváženosti svého programu i zpochybnění konfesní neutrality. „Zpochybnění samé podstaty veřejné služby,“ doplňuje publicista.
„Navíc Česká televize se věnovala oslavám sebe sama formou katolické mše v den, který je svátkem padlých Čechů na barikádách Pražského povstání proti fašismu. ‚Zápas o svobodu‘ se tehdy odehrával tam. Na ulici. Ne v kostelích. Nebylo to poprvé a domnívám se, že ani ne naposled. Kvalitní mediální prezentaci by si zasloužilo spíš toto výročí, věnované snaze o osvobození Prahy od nacismu,“ píše dále ve stížnosti Štěpán Kotrba.
Ateisté prý museli koukat na „katolickou propagandu“
Vedle toho podle jeho slov Česká televize divákům vnucovala katolickou víru a církev dvě hodiny „okupovala“ vysílací čas veřejnoprávního média, a protože nešlo o žádný křesťanský svátek, nebyl k vysílání mše důvod. ČT se dle Kotrby neřídila svými vnitřními předpisy, které uvádí, že při vysílání by se měly brát v potaz údaje z posledního sčítání lidu. Většinou ateističtí Češi tak prý museli koukat na katolickou propagandu, i když si z vlastních kapes platí objektivní a vyvážené zpravodajství.
„Domnívám se, že Petr Dvořák poškodil tímto chováním Českou televizi a její dobrou pověst a ohrozil plnění veřejné služby,“ je přesvědčen Štěpán Kotrba ve stížnosti adresované Radě ČT.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka