Kauza Parkanová běží, neběží... A exministři promlouvají o výslechu i Kalouskovi

19.02.2013 4:44 | Zprávy

Všichni bývalí ministři z vlády Mirka Topolánka se museli dostavit k výslechu na policii. Právě výslechem členů Topolánkova vládního týmu totiž pokračovalo vyšetřování kauzy exministryně obrany a poslankyně Vlasty Parkanové, která je od července minulého roku trestně stíhána kvůli údajně předraženému nákupu letounů CASA.

Kauza Parkanová běží, neběží... A exministři promlouvají o výslechu i Kalouskovi
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vlasta Parkanová a Miroslav Kalousek

Advokát Vlasty Parkanové Tomáš Sokol prozradil, že už by měli být všichni členové tehdejší Topolánkovy vlády vyslechnuti. Na otázku, jak bude případ pokračovat dál, přiznal, že neví. „Ona ta kauza běží, neběží. Uvidíme,“ řekl ParlamentnímListům.cz známý obhájce.

Ondřej Liška: Je to dlouho, nemohl jsem si na nic vzpomenout

Někteří bývalí členové Topolánkova kabinetu potvrdili, že už na policii byli. „Ptali se mne na všechno, co bych mohl vědět. Zajímalo je, co se na vládě kolem rozhodování o nákupu letounů řešilo,“ popsal průběh svého výslechu na policii ParlamentnímListům.cz exministr školství za Stranu zelených a její současný předseda Ondřej Liška. „Neuměl jsem si vzpomenout, byl jsem ministrem školství. Takže jsem nic konkrétního nemohl říci, je to přece jen dlouhá doba,“ přiznal. Policisté podle jeho názoru museli všechny vyslechnout, aby vyčerpali všechny možnosti, jak zjistit informace, které by při vyšetřování mohly hrát roli.

Kalousek přesně věděl, co se na obraně děje

Na nic podstatného si nevzpomíná ani bývalý šéf legislativní rady vlády Cyril Svoboda. „Já si to nepamatuji, dokonce ani nevím, jestli jsem u projednávání nákupu letadel CASA vůbec byl,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Svoboda. „Nevzpomínám si na žádný konflikt, který by kolem letadel byl. Kdyby na vládě konflikt mezi Vlastou Parkanovou, ministrem financí a premiérem vznikl, určitě bych si to pamatoval, jako si pamatuji, co se na jednání vlády odehrálo, když jsme projednávali obří ekozakázku. Možná proběhl konflikt na poradě ekonomických ministrů, to netuším, protože na ty jsem nechodil, anebo byl na vládě, když jsem se jí neúčastnil, protože jsem byl v cizině,“ přemýšlí marně o minulosti. Svoboda dodává, že „stejně za ministerstvo obrany mluvil náměstek Martin Barták nebo Miroslav Kalousek“. Na námitku, že Kalousek byl přece ministrem financí, nikoli obrany, Svoboda odvětil, že „Kalousek věděl přesně, co se tam děje“.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Libuše Frantová

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…