Komentátor Hvížďala o strachu ze Zemana a Klause

14.02.2013 13:24 | Zprávy

Miloš Zeman (SPOZ) a Václav Klaus jsou podle komentátora Karla Hvížďaly politikové, kteří pochopili, že důležitější než skutky jsou pro ně drsné zapamatovatelné výroky, kterými přebijí realitu, a s jejichž pomocí se pravděpodobně pokusí přemalovat politickou krajinu v České republice. Jejich snem je prý obnova a rehabilitace opoziční smlouvy.

Komentátor Hvížďala o strachu ze Zemana a Klause
Foto: hns
Popisek: Miloš Zeman s Václavem Klausem

Podle Hvížďaly začnou tyto dvě staré a dobře známé figury ovládat českou politickou krajinu. "Oba političtí hráči vynikají silnou vůlí po moci a nehodlají se jí vzdát. Ústavu a jakákoliv pravidla dovedou ohýbat, extenzivně vykládat či umně obcházet a média s nimi často nechtěně spolupracují. Tito politici pochopili, že víc než skutky jsou pro ně důležité snadno zapamatovatelné drsné výroky, které přebijí realitu," píše komentátor na blogu Aktuálně.cz. "Slovní mlha, kterou vypouštějí do veřejného prostoru, vytváří vítanou clonu, za níž se s největší pravděpodobností pokusí přemalovat politickou krajinu v České republice," dodává.

Lidé v pozadí

Nic jiného oběma mužům prý nezbývá. Zeman chce ukázat novou - vlídnou - tvář. Slibuje, že bude vládnout nestranně, i když je založením levičák. Důležité je prý ale rozumět jeho slovům. Ačkoli se navenek bude tvářit mile, na špinavou práci bude mít více či méně viditelný tým. "Nejnebezpečnější na Zemani jsou vždy lidé kolem něho, kterým vše toleruje," míní Hvížďala.

V této souvislosti zmiňuje například postavu Miroslava Šloufa. "Jeho náhlá přítomnost v Zemanově týmu po zvolení byla jasným signálem všem důležitým hráčům, že v pozadí zůstává opět on jako jedna z nejdůležitějších figur," dodává komentátor. K ovládnutí levice rozkládáním jednoty ČSSD bude zase údajně využívat předsedu své strany SPOZ Vratislava Mynáře, který za Zemana říká vše nepříjemné.

Klausův případ

Situace kolem Václava Klause se prý rýsuje obdobně. Hvížďala se odvolává na slova některých politologů, podle kterých Klausova novoroční amnestie znamenala první razantní krok k jeho návratu na politickou scénu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…