Připomněl, že doposud začalo vydávat elektronické neschopenky jen 178 lékařů. „My nejsme proti samotnému principu, ale chceme, aby systém byl dobrovolný. Ministr Drábek to prosadil bez dohody s lékaři. My nemůžeme přehlížet, že 20 procent lékařů je starších 60 let. Musíme jim vytvořit podmínky, aby mohli kvalifikovaně pokračovat ve své práci. Ale když je někomu sedmdesát a s počítačem nikdy nedělal, tak ho to naučíte dost těžko,“ vysvětloval.
Heger se jen držel koryta
Nedostatek mladých lékařů je podle Kubka vážný problém. „My ty starší lékaře nemáme kým nahradit. A může za to do značné míry pan Heger. Ten se choval jako loajální náměstek ministra Kalouska a jenom se snažil zůstat na svém místě co nejdéle. A tento názor je mezi lékaři čím dál populárnější.“
Dalším problémem českého zdravotnictví je nedostatek lůžek následné péče a permanentní podfinancování celého systému. „Pokud některé nemocnice nemají už ani na mzdy, tak se odkládají plánované zákroky a dopadá to na pacienty. Pokud nemocnice nechtějí páchat ekonomickou sebevraždu, odkládají operace a doufají, že dojde ke změnám ve financování.“ A dodal: „Peníze dojdou v polovině listopadu a záleží na nemocnicích, jak se k tomu postaví. Asi zavřou, protože žádný zodpovědný hospodář nemůže poskytovat služby, když za ně nedostane zaplaceno.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: lze