Novinář vzkazuje Nečasovi: Všechno má své meze

11.09.2012 11:54 | Zprávy

Premiér Petr Nečas (ODS) v pondělí při svém projevu odsoudil jak ruskou punkovou skupinu Pussy Riot, tak tibetského duchovního dalajlamu. Kvůli tomu se ihned v médiích strhla lavina komentářů či narážek na Nečase. Nechtěl se premiér zmíněným projevem přeci jen zalíbit Klausovi, ptá se zástupce šéfredaktora MF Dnes Michal Musila.

Novinář vzkazuje Nečasovi: Všechno má své meze
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Koaliční vláda se dohodla o svém pokračování. Zatím tedy nepadne

Autor podle svých slov nepatří k těm, kteří si myslí, že lze rychle zavést v komunistické Číně a Rusku liberální demokracii. Navíc komentátor chápe, že politici západního světa s těmito zeměmi tančí divný tanec. Jenže všechno má své meze.

„Obávám se, že Nečas je včera překročil. Byť je premiér o svých slovech pravděpodobně přesvědčen,“ píše Musila v MfD. Ačkoliv premiér včera řekl, že je ruská skupina Pussy Riot vrcholem nevkusu, nikoliv něčím, co symbolizuje svobodu a demokracii, ve skutečnosti rozsudek symbolizuje nesvobodu a nedemokracii v nynějším Rusku.

Pussy Riot jako Plastic People of the Universe

„To si Petr Nečas fakt myslí, že by vyfasovaly tak vysoký trest, kdyby akce skupiny nebyla jasně namířená proti ruskému autokratickému prezidentovi Putinovi?“ táže se zástupce šéfredaktora MF Dnes Musila.

Co Nečas udělal, by se podle něj dalo přirovnat k situaci, kdy by německý spolkový kancléř řekl v 70. letech, že Plastic People of the Universe je nevkusná skupina a že její podpora ničí rozvíjející se ekonomické vztahy s komunistickým Československem.

Podobné je podle Musila s Tibetem. „Což neví, že dalajlama už je jen neformální hlavou hnutí? Že dlouho mluví o demokracii a exilové tibetské řízení je svobodně volené?“ zamýšlí se autor. Nabízí se tak teze, že chtěl Nečas svým projevem taky trochu udobřit prezidenta Klause, s nímž nyní nemá nejlepší vztahy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…