Policisté chtěli zatýkat lihovou mafii na ministerstvu financí. Už to nestihli

21.09.2012 22:20 | Zprávy

Před 12 lety mohla být zasazena tvrdá rána alkoholové mafii. Tým vyšetřovatelů byl ale rozpuštěn, takže před soudem nestál nikdo, i když kriminalisté měli řadu nepřímých důkazů. S přímými důkazy už to ale bylo horší, bylo totiž evidentní, že si někdo vysoko postavený nepřeje, aby bylo vyšetřování dotaženo do úplného konce.

Policisté chtěli zatýkat lihovou mafii na ministerstvu financí. Už to nestihli
Foto: hns
Popisek: Metylalkohol, ilustrační koláž

Před dvanácti lety byl specielní policejní tým s názvem Daně rozpuštěn jen krátce před tím, než se vyšetřovatelé mohli dostat na kobylku vysoce postaveným úředníkům na ministerstvu financí a činitelům celní správy. Vysoce postavené osoby z těchto kruhů prý dokonce chtěli i zatýkat.

Před soud se nakonec nedostal vůbec nikdo, protože tým byl na poslední chvíli rozpuštěn. Stalo se tak za vlády politiků tzv. opoziční smlouvy  - Miloše Zemana a Václava Klause. Informuje o tom server ihned.cz.

Byl jsem hodně zklamaný

„Náš tým po necelých dvou letech rozpustili, prý nám vyšetřování trvalo dlouho. To víte, zdůvodnit se to dá snadno. Já chtěl pokračovat, ale z šestičlenného týmu jsem zbyl sám. A když jsem napsal někdy na jaře 2002 závěrečnou zprávu, rozhodoval jsem se, že od policie odejdu. To jsem koncem roku udělal. Byl jsem hodně zklamaný," říká někdejší šéf týmu Daně Pavel Vydrář, který si dnes užívá důchodu. Od policie totiž odešel.

Už nechtěl čelit řadě protivníků v policii, ani lidem na tehdejším úřadu vyšetřování, který už nyní neexistuje. Dnes jeho roli suplují státní zástupci v čele s Pavlem Zemanem. V čem boj s těmito úředníky spočíval? Především v tom, že odmítli zbavit mlčenlivosti celní úředníky, kteří mohli poskytnout cenné informace.

V závěru rozhovoru Vydrář nechce příliš spekulovat o tom, zda by došlo k dnešní metanolové aféře, kdyby byla před mnoha lety práce policejního týmu dotažena do konce, ale je možné, že bychom byli jinde. Zásadní problém ale leží v děravosti české legislativy, která nepoctivcům umožňovala kličkovat již tehdy a bohužel jim to dovoluje i dnes.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…