„Rozhostilo se vyděšené ticho. To ticho trvalo deset let a dva měsíce,“ poznamenává nyní na webu Štěpán Kotrba. Pak spekuluje, že důvodem tak dlouhého mlčení mohl být fakt, že po deseti letech se promlčují trestné činy napomáhání a nepřekážení trestnému činu.
„Dnes už je možno bez obav po Koláčkovi ten privatizační bordel uklidit, aniž by se pachatelé z řad členů vlády premiéra Špidly, ekonomické sekce kontrarozvědky, rozvědky a kriminální policie museli obávat následků v podobě výhledu ze zamřížovaných oken,“ poznamenává Kotrba.
Z dokumentů, které Britské listy zveřejnily již v roce 2003, přitom podle Kotrby jednoznačně vyplývalo, že celý projekt je tunel. Upozorňovaly na to prý i premiéra Vladimíra Špidlu a ministra průmyslu Milana Urbana. I když v té době ještě byl čas miliardy zachránit, nestalo se nic. Mlčely dokonce i hornické odbory, i pozdější ministr a premiér Paroubek, který seděl ve správní radě Koláčkem založené Vysoké školy finanční a správní. Společně s ním tam prý seděl i vlivný poslanec ODS Vlastimil Tlustý. „Koláčkovu Sorbonu“ podle Britských listů vystudovala řada poslanců ODS a ČSSD a rovněž pracovníci ekonomické sekce kontrarozvědky, kteří se o Appian měli zajímat.
Až v roce 2008 začala kauzu vyšetřovat švýcarská prokuratura a nyní pražská novinářská obec činí senzační odhalení o mostecké privatizaci. Redaktoři Britských listů, kteří s tím přišli již před deseti lety, se prý dobře baví. Jenže škody v kauze, které mezitím byly napáchány, jsou spíše k pláči.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav