Váleční veteráni pochválili Zemana za řádné placení členských příspěvků. Cenu ale dostal za vlastenectví

01.02.2014 15:25 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman včera obdržel od válečných veteránů a vlasteneckých organizací cenu za své pročeské postoje Patriot 2013. Spolu s ním dostali podobné ocenění také jedno z mála přeživších lidických dětí Marie Šupíková, československý pilot Imrich Gablech, který patří k nemnoha pilotům, kteří do protiněmeckého odboje uletěli i se svými letouny, nebo Čechobelgičanka Milena Kolaříková, která v „barvách“ Československé obce legionářské dlouhodobě pečuje o válečné hroby našich vojáků v zahraničí.

Váleční veteráni pochválili Zemana za řádné placení členských příspěvků. Cenu ale dostal za vlastenectví
Foto: Tristan Wannek
Popisek: Váleční veteráni

„Názory na pana prezidenta se mezi lidmi mohou lišit, nikdo mu však nemůže upřít, že je českým vlastencem,“ vysvětlil naší redakci důvody ocenění hlavy republiky předseda Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Jaroslav Vodička. Podle něj to Zeman dokazuje nejen svými činy, ale i tím, že hned po svém zvolení prezidentem požádal zástupce veteránských spolků, aby mu radili ve věcech národní historie. „Také je dlouholetým řadovým členem ČSBS. A na rozdíl od jiných své členské příspěvky řádně platí,“ dodal se smíchem Vodička.

Skleněnou cenu si však Zeman včera osobně nepřevzal. „Způsobilo to jeho pracovní zaneprázdnění, nabitý prezidentský program včetně setkání s jeho arménským protějškem Seržem Sargsjanem,“ potvrdil Vodička. Cenu mu tak podle vlastních slov předají váleční veteráni ve vhodném čase přímo na Hradě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Blahuš

Nemáte jako já pocit, že tato vláda se nás snaží šmírovat úplně všude?

Vy kritizujete, že chce hlídat údaje o ubytovaných (v hotelech, penzionech...), ale co říkáte na to, že se snaží protlačit i to, aby nás mohla šmírovat na webu? Cožpak nestačí, že se nás snaží umlčet pomocí Foltýna a toho jeho nesmyslného úřadu? Proti tomu taky nějak bojujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čeští vojáci na Ukrajině? Nikdo nám neřekl jasné ano. Ani z vládních stran

11:48 Čeští vojáci na Ukrajině? Nikdo nám neřekl jasné ano. Ani z vládních stran

ANKETA Měla by Česká republika vyslat vojáky na Ukrajinu, aby tam v rámci „koalice ochotných“ dohlíž…