„Vůbec tomu nerozumím, jak může někdo něco takového vymyslet,“ zhrozila se ředitelka společnosti Next Finance Markéta Šichtařová.
„Víte, dříve, když chtěl někdo napsat slušný počítačový program, tak se snažil vecpat co nejvíce informací na co nejméně řádků. Pak se doba trošku změnila. A dnes když firma vydá nějaký nový software, tak ho napíše jako čuně a řekne vám: Jo ono to na vašem počítači neběží? Tak to si musíte napřed koupit nový počítač,“ uvedla ekonomka pro ParlamentníListy.cz přirovnání.
„Zkrátka nikdo se už nesnaží dělat věci pořádně tak, aby fungovaly, ale problém je v tom, že si musíte koupit nový počítač. A opatření Evropské centrální banky je tohoto postupu zářným příkladem,“ dodala.
„Místo aby se vymyslela nějaká inteligentní hospodářská politika zmenšující role státu, nebo se nechaly zkrachovat ty země, které zkrachovat mají, tak se budou do ekonomiky pumpovat stamiliardy eur, abychom si tady všichni užili ohromnou inflaci. Aby ta inflace postihla i země, které s tím problémem nemají nic společného, jako je například Česká republika,“ řekla Šichtařová pro ParlamentníListy.cz ironicky.
„Takovéto uvolňování měnové politiky by nemusel být problém, kdyby následně probíhaly sterilizační operace a pokud by se uvolněné peníze během krátké doby opět stáhly z oběhu,“ míní Šichtařová, podle níž ale ECB nic takového v plánu nemá.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Ondřej Vaněk