Čas lázeňských šviháků skončil. Starostu lázeňského města trápí, že přichází o miliony

09.02.2013 23:10 | Zprávy

ROZHOVOR Říká se, že čas je nejlepší lékař. To se dá aplikovat i na vztah mezi největší lázeňskou organizací ve Františkových Lázních a městem. Hroty jsou už nějaký čas otupeny. Podle starosty Ivo Mlátilíka (NS-LEV 21) jsou dokonce vztahy lepší, než kdykoliv jindy. Nejen o tom jsme si povídali se starostou jednoho z nejznámějších lázeňských měst v České republice.

Čas lázeňských šviháků skončil. Starostu  lázeňského města trápí, že přichází o miliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Spory ohledně Aquafora z let 2006 až 2008 jsou tedy zažehnány?

Nesrovnalosti kolem pozemků byly zažehnány a nyní spolupracujeme korektně. Vždyť se jedná o největšího zaměstnavatele ve městě, významného sponzora mnoha městských akcí i kultury.

Lázeňství je pro vaše město alfou i omegou a to díky i denním poplatkům…

Patnáct korun za den na osobu už dnes zas není taková suma. Bylo by dobré, kdyby se poplatky zvedly, ale to není na nás. Kámen úrazu je, že senioři na základě úhradové vyhlášky neplatí vůbec a u nás jsou to především senioři. Ty dva miliony ročně do městské pokladny nejsou špatné, ale my vydáváme třicet miliónů na úpravu ploch, čistotu, městskou zeleň. V celkovém rozpočtu města ve výši 160 miliónů to je znát. Ve Františkových Lázních je na čtyři tisíce lůžek, z toho dva a půl tisíce má akciovka. Je tu třicet společností, od těch malých penzionů až po jednu z největších akciovek v branži v republice.

Hodně se mluví o tom, že město je odpoledne a zvláště pak večer „mrtvé“,  že příliš nežije. Jak je to možné?

Jednak je to tím, že většina lázeňských organizací je pro starší klientelu. Pak se tu vyrojil fenomén slevových poukazů přes internet a začala cenová válka mezi jednotlivými subjekty. Ta nikdy nikomu nepomůže a zisk je z takového bussinesu minimální.  Podle mne je to cesta do pekel, ale pravdou je, že momentálně to řeší celkový výpadek hostů, který je značný. Přiznejme si, že přes různé slevomaty se do lázní bohatá klientela moc nepohrne. Z celkového počtu klientů je až devadesát procent seniorů. Aktivity se odehrávají uvnitř lázeňských domů, a to včetně kultury, takže oni nemají potřebu vycházet.  Němečtí hosté jsou ze Saska a Durynska, a ti také obracejí každé euro. Čas šviháků lázeňských skončil a poslední kapkou bylo samozřejmě rušení léčebných pobytů pro pacienty s gynekologickými potížemi…

..a také dětská léčebna už je historií….

Jistě! Byl tu ještě lázeňský dům s juniorkami, ale to po těch aférách s lékaři a personálem bylo zastaveno.  Je to škoda, vždyť to tu mělo tradici desítek a desítek let. Jenže uhlídejte ty malé pacienty, navíc ještě takzvaně pod zákonem, neplnoleté. Tak se raději aplikuje medikamentózní léčba. Nebudu to nějak hodnotit, ale ať si každý udělá svůj názor, co je lepší. Celá ta aféra myslím byla uměle vyvolána, ale už se tak stalo a dětská gynekologie už tu prostě neexistuje.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

11:40 „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

Fialova vláda bude za 34 milionů korun z peněz daňových poplatníků v kampani propagovat „státní téma…