„V pondělí, tedy dnes, budeme jednat s několika odborovými svazy a také se zástupci vysokých škol o společném postupu při přípravě celonárodního shromáždění. To se uskuteční 7. dubna. Slibujeme si od něj to, že v tento den bude na Václavském náměstí oznámeno ustavení dočasné občanské vlády,“ prozradil ParlamentnímListům.cz Slávek Popelka. Člověk, který zřejmě stál na počátku Holešovské výzvy, i když je třeba dodat, že jeho počáteční činnost mnozí lidé, kteří byli s Holešovskou výzvou spojováni, někdy zpochybňují.
Jak však dál prozradil, včera (v neděli 24. 2.) měli hlavní aktivisté Holešovské výzvy zajímavou schůzku.
„Po šestnácti letech jeho odmlčení na veřejnosti jsme se sešli s panem Vladimírem Stehlíkem, bývalým generálním ředitelem společnosti Poldi Kladno a Bohemia Art – tedy našeho největšího výrobce ušlechtilých ocelí. Víme, že se Vladimír Stehlík opět vrací do podnikatelské sféry plný síly po překonání mnohaletého těžkého postvazebního syndromu a mnohaleté vyčerpanosti,“ uvedl dále Popelka. Dodal, že Stehlík v současné době žije pouze ze své desetitisícové penze v pronajatém bytě.
Kolegové ze zaměstnání jsou pro Stehlíka stále prý velkou rodinou
„Z žádné funkce jsem dobrovolně neodešel, stále se cítím odpovědným ředitelem a všechny své bývalé kolegy ze zaměstnání považuji za svoji velkou rodinu. Nebudu vám vysvětlovat, co všechno mám za sebou a o svojí rodině raději pomlčím. Ovšem mohu říci, že úmyslná likvidace kladenské Poldovky a Bohemia Art pomocí vykonstruovaných obvinění a kriminalizací mojí rodiny, byla typická česká lumpárna s jediným cílem: Vytvořit z nejlepší české fabriky neškodnou manufakturu, zvláště proto, aby neporazila zahraniční konkurenci v Evropě a vlastně v celém světě svou vysokou kvalitou výroby a výrobní kapacitou. Celý tento politický podvod spočíval v přístupových protokolech České republiky k Evropské unii, kdy bylo předem rozhodnuto, co se stane s českým průmyslem," konstatoval pro ParlamentníListy.cz Vladimír Stehlík. Podle něj to by důvod ryze politický a směřoval k rozbití tradičního radikalismu pracujících v těžkém průmyslu zvláště na Kladně.
Jméno Stehlík bylo však spojováno také se slovy tunelář, zkrachovalec… Jak to tedy je?
„Na Poldovce a na všech výrobních závodech Bohemia Art velmi rychle vznikala podnikatelská atmosféra u zúčastněných zaměstnanců. Pro mě to byli kolegové, nikoli zaměstnanci. Můj přístup k lidem, jak se ukazuje dnes, byl pozitivně vnímán. Mám rád prosté lidi, dělníky a všechny, kteří kolektivně pracují. Asi proto, že i já jako čtrnáctiletý začínal u ponku v továrně. I proto, že jsem měl mnoho podnikatelských zkušeností ze Západu, založil jsem hned v roce 1990 firmu Bohemia Art. Postupně tak vznikala silná společnost, která měla sto registrovaných profesí. Přitom jsme začínali s malou truhlárnou a přidávali postupně další výrobní podniky. V roce 1999 měl pak náš majetek v Bohemia Art úřední hodnotu jednu miliardu osmdesát dva milionů korun. I proto jsem odvážně vstoupil do privatizace Poldi Kladno,“ připomněl dál svoji minulost Vladimír Stehlík.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová