Chystáme si žhavé kapitalistické kremační pece
Prezident Zeman reagoval na rekordní teploty a následná sucha prohlášením, že se musí zakládat více rybníčků, abychom si udrželi vláhu na našem území. Jako by se problém globálního oteplování dal vyřešit oddělením naší malé zahrádky od zbytku světa. Logika stejná, jako když čeští xenofobové žádají obehnání naší republiky zdmi proti návalu uprchlických „čmoudů“. „Čmoudů“, kteří před vedle námi způsobenými válkami, také utíkají z rozšiřujících se oblastí, které se stávají díky globálnímu oteplování neobyvatelnými.
Prezident se vůbec nezmínil o zrůdnosti kapitalistického ekonomického systému celé naší západní sobecké civilizace, který bez jakýchkoliv pochyb globální oteplování způsobil. Zřejmě je v Česku ještě hříchem zpochybňovat debilní diletantské brožurky sepsané bývalým prezidentem, které popíraly tento neoddiskutovatelný fakt. Brožurky blahořečící takzvané kapitalistické tržní hospodářství jako osvobození se od socialistické
ekonomiky, která byla ve svých ideových základech dělení se, spolupráce a solidarity daleko rozumnější a k přežívání lidí na zeměkouli ohleduplnější. Socialistický ekonomický systém se přece řídil zásadou, že se mají produkovat věci, které jsou pro náš život nezbytné, a pak jen okrajově vyrábět „zboží pro zboží“, kterého jsou dnes narvané kapitalistické supermarkety. Ano, lidé závistivě hleděli na „Západ“, kde měli více modelů aut a hlavně těch banánů, ty závaly banánů… a lidé rozhořčeně křičeli: „Mámo koukni, co tam mají banááánůůůůů, ať už jdou do prdele ty komouši…“
Ale ona krátkozraká filozofie Západu se dnes ukazuje, že bude západem celé civilizace.
Stačí se jen podívat na zprávu, kterou pro Světovou banku zpracoval Postupimský institut pro výzkum dopadu globálního oteplování a klimatickou analýzu pro světovou banku již z roku 2012:
(…) „Lidstvo musí urychleně přijmout sérii radikálních opatření ke snížení emisí oxidu uhličitého, nebo se připravit na kolaps celých
ekosystémů a vysídlení, utrpení a smrt stovek milionů lidí. Pokud se nic nezmění a naše civilizace bude prostě pokračovat stejným směrem, jakým se pohybuje dosud, průměrná globální teplota se do konce století zvýší nejméně o čtyři stupně Celsia – a to je zhruba rozdíl mezi dneškem a poslední dobou ledovou v Evropě. Klimatologové se přitom shodují, že aby byly dopady změn klimatu ještě pro biosféru, jak ji známe, a také pro lidstvo zvladatelné, nárůst teploty by nesměl překročit dva stupně. Podle zprávy Postupimského institutu je však takový scénář za současných okolností (tj. při stávajících polovičatých opatřeních na ochranu klimatu) prakticky vyloučen. A jestli se nic nezmění, svět čeká chaos, systémové selhání a zdravotní katastrofa srovnatelná s epidemií černého moru, který ve 14. století zahubil nejméně třetinu evropské populace.“
Zdroj http://www.worldbank.org/en/news/feature/2012/11/18/Climate-change-report-warns-dramatically-warmer-world-this-century
Není navržené řešení panem prezidentem směšně nicneřešící? Zatímco se příroda celé zeměkoule dusí zplodinami naší tržní kapitalistické civilizace, produkujeme jen plány na další nekonečný růst výroby k životu nepotřebných nesmyslů sloužících jen pro princip zisku podnikatelů-kapitalistů. A přitom se stále větší část obyvatel topí v bídě. Žijeme v daleko větší totalitě než kdy předtím. V totalitě, která je vtipně tržní propagandou a umělým konceptem demokracie vnucována lidem jako konečné řešení.
Před léty jsem dělal v Bostonu performanci, kde jsem pomocí koštěte a odpadkového pytle umístěných na dlouhých tyčích čistil nebe od skleníkových plynů. Je takové umělecké gesto donquijotské? To bych rád, neboť Don Quijote změnil myšlení řady lidí.
Viz zde:
https://www.youtube.com/watch?v=tIAFUWEYZOc
Každému rozumnému člověku přece musí být v dnešní době jasné, že soukromé vlastnění výrobních prostředků v onom zářném
kapitalismu je pro budoucnost Země sebezáhubné a že budeme muset opět zestátnit výrobní prostředky, abychom mohli daleko efektivněji táhnout za jeden provaz proti záhubě všech lidských civilizací na zeměkouli.
Bývalý systém socialistického vlastnění měl obrovskou výhodu v tom, že se daly daleko jednodušeji provádět centrální radikální ekonomické kroky. Ovšem domlouvat se s ultrasobeckými kapitalisty a spoluparazity v komplementárním finančnictví je prakticky nemožné, neb jejich modus operandi je osobní zisk a jeho nekonečný růst.
Jak je možné, že už u nás dávno nevyrostlo obrovské hnutí, které by tyto parazity chytlo pod krkem? Možná je to tím, že nejdůležitější segmenty společnosti, jako jsou umělci a učitelé, se pořád ještě řídí manuály svatého kapitalistického a antisocialistického trhu. Jedna inspirativní vlaštovka je tady:
http://ourchildrenstrust.org/US/Federal-Lawsuit
Řada dětí zažalovala americkou federální vládu, že je její podporou sebezáhubného kapitalistického systému ohrožuje na budoucím životě.
Já si myslím, že nastupující generace má nezadatelné právo si jakýmkoliv způsobem vynutit změnu ekonomického systému.
Jde jim přece o život!
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: .