Požadavků církví přibývá, požadaly už o patnáct tisíc pozemků

29.08.2013 21:45 | Zprávy

Počet církevních žádostí o navrácení majetku opět stoupl a stát vydal dalších několik nemovitostí. Církve dosud požádaly Státní pozemkový úřad o 15.354 pozemků, od půlky srpna je to nárůst o 1415. Uzavřel také další dohody s církevními organizacemi, k dnešku jich je osm a týkají se vydání 12 pozemků o celkové výměře přes 65 tisíc metrů čtverečních. Vyplývá to z webu pozemkového úřadu.

Požadavků církví přibývá, požadaly už o patnáct tisíc pozemků
Foto: hns
Popisek: Církevní restituce, ilustrační koláž

Církve žádají o navrácení majetku také Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který zatím obdržel 208 žádostí o navrácení majetku. Nově vydána byla jedna, tedy zatím dosud čtyři. Jde o dva pozemky na Mostecku, které získala Náboženská matice, a dva na Příbramsku, kde Rytířský řád Křižovníků s červenou hvězdou získal zpět pozemek pod farou, uvedl ve čtvrtek Robert Hurt z ÚZSVM.

O majetek žádají například i evangelíci či židovské obce

Státní pozemkový úřad uzavřel dohody na celkem 12 pozemků s Českou provincií Kongregace Milosrdných sester sv. Vincence de Paul, Rytířským řádem Křižovníků s červenou hvězdou, Českou provincií Kongregace Dcer Božské Lásky, Náboženskou maticí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Věříte v nezávislý proces?

Tvrdíte, že je to vaše trestní stíhání politický proces. Ty ale rozhodně neprobíhaly podle nějakého práva. Co tedy čekáte od toho vašeho procesu? A fakt myslíte, že nějaký politik, může ovlivňovat soudní moc u nás? Jestli ano, co uděláte, aby k tomu nedocházelo, když budete ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

17:50 Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

Popíjeli na vesnické veselici členové prezidentské ochranky ve službě spolu s Petrem Pavlem, kterého…