Rudý favorit na hejtmana říká na rovinu, o co komunistům opravdu jde

01.09.2012 16:53 | Zprávy

Jaroslav Borka, který je lídrem KSČM v Karlových Varech, má podle nedávného výzkumu agentury SANEP reálnou naději, že se může stát hejtmanem. Již nyní zastává funkci náměstka a společně s koaličními kolegy z ČSSD zásadně ovlivňuje dění v regionu, i když KSČM v minulých volbách skončila až za ODS. Ze současných problémů většiny krajů ale viní pravicové vlády.

Rudý favorit na hejtmana říká na rovinu, o co komunistům opravdu jde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

On sám je spokojen s dílčími výsledky, které dosáhla koalice komunistů a sociálních demokratů, podle něj došlo za dobu za poslední čtyři roky k výraznému posunu v oblasti stabilizace zdravotnictví, dořešila se kritická situace ve zdravotnické záchranné službě a úspěšně pokračuje v rozvoji sociálních služeb. „Na druhé straně nejsem spokojen s přístupem krajů k destruktivní politice vlády Petra Nečase. Přesto, že polistopadové vlády této republiky jsou prokazatelně největšími marnotratníky veřejných finančních prostředků u nás, nebylo možné, vzhledem k převaze pravicové koalice ve sněmovně, vládní politiku změnit. Náš kraj se kvůli velmi nízkému podílu výroby jen velmi těžce vyrovnává se stále nižšími příjmy, které jsou zákonem garantovány v rámci rozpočtového určení daní. Krajská vláda bude velmi obtížně vlastními silami řešit nezaměstnanost, vysoké životní náklady občanů, problémy se vzděláváním a v neposlední řadě také starosti odlehlých regionů,“ stěžuje si Borka pro ParlamentníListy.cz.

Obsáhlý archiv výzkumů na ParlamentníchListech.cz:


Nezbývá než spořit

Podle Borky proto bude krajská reprezentace nucena jít cestou dalších úspor. “V tomto smyslu by sami politici měli jít příkladem. Je nutné na všech úrovních zvýšit kontrolní činnost tak, aby se vyloučilo zatěžování rozpočtu neplánovanými výdaji a čerpání finančních prostředků mimo schválený rozpočet. Jako levicový politik souhlasím s názorem, že stát má být natolik silný, aby pomohl občanům ve chvílích skutečné nouze. Naopak pravice hlásá čím slabší stát, tím se méně rozkrade. Zapomínají ale, že po roce 1989 většinu vlád ovládala právě pravice. A v případě krize vítají pomoc státu i podnikatelé a krachující banky. Tento názor podporuje příklad finanční výpomoci společnosti Karlovarský porcelán, kterou jí poskytlo město i kraj a tento významný závod tak byl zachráněn před krachem.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Hana Čechová

Martin Exner byl položen dotaz

Co když nevíte koho volit?

Souhlasím s Vámi, že chodit k volbám by se mělo, ale co když mám v posledních letech problém s tím, že není koho volit, protože mám ke každé z relevantních stran zásadní výhrady? Třeba na této vládě (stranách v ní) mi vadí, jak se snažíte zlehčovat problémy, které většina z nás má, jak lidi nálepkuj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

11:40 „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

Fialova vláda bude za 34 milionů korun z peněz daňových poplatníků v kampani propagovat „státní téma…