Všechny politiky očipovat, aby byli pod neustálou kontrolou. Nápad polského exprezidenta vyvolal zděšení

09.07.2014 18:12 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Evropa se musí postavit nové železné oponě, kterou staví Vladimír Putin – to jsou slova bývalého polského prezidenta a zakladatele hnutí Solidarita Lecha Walesy, která zazněla v nedělních Otázkách Václava Moravce. Mimo jiné však došlo i na téma nefunkční globální solidarity i krize kapitalismu a demokracie. A také na to, že by politikům měly být implantovány čipy.

Všechny politiky očipovat, aby byli pod neustálou kontrolou. Nápad polského exprezidenta vyvolal zděšení
Foto: Vladimír Škarda
Popisek: Tématem happeningu byl protest proti proti plošnému sledování obyvatelstva - INDECT.

Podle Lecha Walesy se v současné době nacházíme v době očišťování se a přemýšlení o tom, kam dál. I kdyby se Evropa rozbila bez boje, vrátí se s vysokou pravděpodobností prý časem opět k podobnému společenství, jakým je Evropská unie. Upozornil však mimo jiné v tomto speciálním vysílání ČT přímo z Karlových Varů, kde byl představen životopisný film o něm, že v současné době prochází jistou krizí současná forma demokracie i kapitalismu.

„Politici kradou, podvádějí. Takovou demokracii lidé nechtějí. Je třeba to napravit, jinak se budeme setkávat s protesty a možná i revolucemi,“ varoval Walesa. Upozornil i na rizika, která v sobě skrývá bankovní sektor a která stála za spuštěním krize v roce 2008. Zdůraznil, že je třeba tlačit na to, aby bankovní sektor tyto krize nezpůsoboval i nadále, i když to bude značně problematické. Podle něj jsou lidé této doby příliš organizovaní, a nejsou tudíž připraveni na různé výzvy. Poté však pronesl velmi zajímavá slova, v kterých nabídl i značně kontroverzní návod na to, jak držet politiky pod kontrolou.

Čeká politiky čipování?

„Přemýšlejme nad tím, co způsobuje vznik krize. Tam, kde je mír a spravedlnost, tam se tyto krize starého typu dají předvídat a vyloučit je. Máme dnes tolik technologií, máme takové malé čipy, že ten, kdo chce být politikem, si nastaví nějaký čip, a všichni budou vědět, co dělá, všichni budou vědět, co páchá dobrého nebo zlého. A když tě chytí, že jsi někoho podvedl, tak se dá ten člověk odstavit od veškeré veřejné činnosti. Ale už bychom tyto technologie třeba měli zapojit do života. A pak můžeme hlídat úplně každého. Tato technologie nám umožňuje, abychom se chovali poctivě,“ míní Lech Walesa. Ke zklamání všech však bohužel za tímto jeho vyjádřením nenásledovala otázka, jak, kde a kdy by to mohlo začít být uváděno do reality.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

pracující důchodci

Myslíte, že něco takového bude ještě existovat, když vaše vláda posouvá odchod do důchodu? Že lidé budou schopní, pokud se důchodu vůbec dožijí, v něm ještě pracovat? A druhá věc, myslíte, že o důchodce třeba po 70 bude mít někdo zájem? Co myslíte, že mohou třeba lidé v tomto věku dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

11:40 „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

Fialova vláda bude za 34 milionů korun z peněz daňových poplatníků v kampani propagovat „státní téma…