„Stejně jako u olympijských her i u biatlonu dlouhodobě usilujeme o to, aby diváci mohli sledovat přenosy ve volném televizním šíření. V případě biatlonu jsme absolvovali náročné čtyřměsíční vyjednávání a výsledkem je smlouva, díky které můžeme našim divákům nabídnout významné biatlonové akce v té nejvyšší kvalitě, v případě světových šampionátů pravidelně i se studiem v místě konání,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.
Zástupci České televize se na jednáních o biatlonových právech, coby členové vyjednávacího týmu Evropské vysílací unie, přímo podíleli. „Dosud se vyjednávání účastnily pouze velké biatlonové velmoci, jakými jsou Norsko a Německo. Naše přizvání svědčí o silné pozici České televize jako výrobce televizního signálu i respektovaného vysílatele. A samozřejmě je to významný počin na poli sportovní diplomacie,“ konstatuje Petr Dvořák, který je od roku 2014 členem nejvyššího vedení Evropské vysílací unie, kde zodpovídá za oblast evropských sportovních práv.
Nově získaná práva platí pro vysílání přenosů z biatlonových světových pohárů, mistrovství světa, mistrovství Evropy a dalších soutěží pod hlavičkou Mezinárodního biatlonového svazu. „Všechny závody v rámci světových pohárů a mistrovství světa vysíláme živě, což v součtu znamená více než sto dvacet hodin premiérových přímých přenosů za sezonu. Věřím, že se navíc diváci v nově vyjednaném období dočkají šampionátu na našem území, stejně jako i několika světových pohárů,“ doplňuje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.
Dosud nejsledovanějším biatlonovým přenosem na obrazovkách ČT sport byl sprint žen na olympiádě v Pchjongčchangu v roce 2018. Závod, v němž Veronika Vítková získala bronz, vidělo 1,24 milionu diváků starších patnácti let a 81 tisíc dětí ve věku 4–14 let.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva