Projekt Českého rozhlasu Digitální spisovatel se neustále rozvíjí. Ve třetí sérii si tak příznivci umělé inteligence mohou nejen poslechnout příběhy, stejně jako tomu bylo u minulých řad, ale také prozkoumat možnosti algoritmu ve vztahu k rozhlasové práci. Projekt nabízí i fiktivní rozhlasovou reportáž o šokující události na Karlově mostě nebo vůbec první uměle generovaný tru crime podcast Rozluštěné záhady. Kromě toho se připravuje imaginární sportovní reportáž Petra Kadeřábka a Lukáše Michalíka.
Proces tvorby se lišil u všech sérií Digitálního spisovatele. U třetí série dostala GPT4 úkol, systém ho splnil a pak bylo potřeba zrevidovat text a popřípadě zkontrolovat úkol. „Třeba u povídky Ztracený portrét jsem zadala úkol „napiš hororový příběh se zvratem na konci“. Napsal jich několik a já vybrala ten, který mi přišel nejzajímavější. Pak jsme povídku obsadili, nahráli a opatřili sound designem. Tento proces byl podobný u všech epizod Digitálního spisovatele 3. Rozdíl byl vždy v prvotním zadaném úkolu,“ uvedla šéfproducentka Českého rozhlasu Anna Vošalíková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva