Zvolil jednoduché pravidlo. Při prezentaci nahlásili všichni startující svůj předpokládaný čas. Běželo se na šest kilometrů v terénu. Pořadatelé změřili časy a porovnali je s nahlášenými. Vyhrál ten, kdo se nejlépe trefil do svého odhadu při prezentaci. Nikdo ze soutěžících si s sebou na okruh nemohl vzít hodinky, to byla jedna z podmínek startu. Pořadatelé navíc vyloučili nepřesnosti kolem délky závodu.
„Okruh měřil přesně šest kilometrů, byl certifikovaný a díky dotaci z programu Jižní Čechy olympijské jsme mohli pořídit i čipové měření, takže naměřené časy byly naprosto přesné,“ uvedl ředitel závodu.
Jihočeští běžci stanovují na svých závodech v kraji většinou jen symbolické startovné, aby umožnili závodit co největšímu počtu zájemců. Výjimkou nebyl ani Holubov, kde účastníci zaplatili padesátikorunu. „Takové startovné by náklady na pořádání závodu zdaleka nepokrylo, takže opět pomohly zdroje z projektu Jižní Čechy olympijské,“ zdůraznil Šimek, který tentokrát zůstal v centru běhu v holubovském areálu a na trať nevyrazil. Měl dost starostí s organizací závodu, ve kterém startovalo 98 mužů a 62 žen. Na jihočeské poměry výtečná účast.
Vítěz se do svého času trefil přesně, vítězka se mýlila o sedm vteřin
Při tak vysokém počtu startujících byla velká šance na co nejpřesnější odhad výsledku. Mužů bylo více a jejich odhad měl i větší šanci. To se potvrdilo – vítěz běhu Jan Mikoláš předpokládal, že trať zvládne v čase 28:35 minuty a trefil se přesně. Nejlepší odhad mezi ženami měla Olga Lebedová. Předpokládala čas 27:45 a v cíli byla o sedm vteřin rychlejší. Do minuty se odhadem svého výkonu trefilo 32 mužů a 19 žen.
Po závodě měli účastníci možnost zůstat v areálu, kde hrála kapela. Mnozí toho využili a v příjemném přírodním prostředí pogratulovali oslavenci. „Aby bylo všechno vyzkoušené, pořádali jsme stejný závod i před rokem. Už teď mohu slíbit, že se uskuteční i třetí ročník,“ dodal Šimek.
Cílem zrodu Jihočeského běžeckého poháru, jehož první závod se běžel v roce 2008, bylo uspořádat pravidelnou běžeckou soutěž v Jihočeském kraji, jejímž výsledkem bude vyhlášení nejlepších běžců pro jednotlivý rok. Závodí se celoročně, minimálně jednou v měsíci od ledna do prosince, přičemž jednotlivé závody jsou rovnoměrně rozloženy po celém Jihočeském kraji, v každém okrese minimálně jeden závod. Závody mají různé délky, ideální stav: minimálně jeden maratón, půlmaratón, 15 km, 10 km, kratší než 10 km, běh do vrchu a hodinovka na dráze.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva