Lesy ČR: Nebezpečné polomy po vichřici uzavřely na měsíc jižní část Soutoku

16.06.2022 8:24 | Tisková zpráva

Vstup do části obory Soutok na jižní Moravě je do 15. července zakázán kvůli zpracování nebezpečných stromů, poškozených na počátku června vichřicí. Rozhodl o tom Městský úřad Břeclav. Polomy mohou ohrozit zdraví i životy návštěvníků.

Lesy ČR: Nebezpečné polomy po vichřici uzavřely na měsíc jižní část Soutoku
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

„Vichřice s přívalovým deštěm a krupobitím poškodila především v jižní části obory Soutok asi tři tisíce metrů krychlových dřeva. Stromy se vyvrátily, jsou zlomené nebo v sobě zavěšené. V lesích je mnoho zaklesnutých mohutných větví a řada z nich visí nad lesními cestami, které navíc pokrývá bahno, listí a mnoho menších větví,“ řekl ředitel Lesního závodu Židlochovice z Lesů ČR Miroslav Svoboda.

„Hlavní lesní komunikace jsme proklestili a v jejich okolí zpracováváme dříví. Do oblasti jsme přemístili i techniku z vedlejšího polesí. Při zpracování kalamity nechceme veřejnost vystavovat bezpečnostnímu riziku,“ dodal Svoboda.

Práce podél cest je třeba stihnout do 15. července, jak stanovil po dohodě s Lesy ČR břeclavský úřad. I potom ale budou pokračovat v porostech, s čímž lesníci počítají vzhledem k objemu poškozeného dříví.

Na zákaz upozorňují výstražné tabule umístěné na přístupových cestách. Vstupovat nelze do prostoru jižně od cesty Křenová, naopak cesta podél oborního plotu, tak zvaná Signálka, která vede k soutoku řek Moravy a Dyje, zůstává přístupná.

Další vichřice se 13. června přehnala jihomoravským Lanžhotem. Poškodila budovu polesí Soutok, techniku i lesy na polesí Tvrdonice. „Škody zatím sčítáme,“ dodal Svoboda.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ohodnocení práce politika

Dobrý den, opakovaně se ukazuje, že ne všichni politici pracují a chodí do práce. Nemyslíte, že by stálo za úvahu, aby všichni politici (poslanci, senátoři i ministři) byly z větší části placeni za odvedenou práci? Třeba za to, jak často se účastní schůzí, hlasování, kolik předloží zákonů apod? Nemy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: České nemocnice díky projektům energetických úspor ušetřily miliardu

16:46 Ministerstvo zdravotnictví: České nemocnice díky projektům energetických úspor ušetřily miliardu

Nová meziresortní skupina pod vedením Ministerstva zdravotnictví chce výrazně urychlit zavádění ener…