V pěti částech výstavy je soustředěno množství dobových dokumentů, citací originálních textů a obrazového materiálu, které je graficky zpracováno a technicky zprostředkováno na dotykové obrazovce. Umožňuje uživateli nejen získat informace o roku 1968 a období normalizace, ale také se seznámit s řadou důležitých dokumentů vztahujících se k danému tématu nebo nahlédnout do unikátních materiálů o opatřeních k vyřazování tiskovin s protistátním obsahem. Dále návštěvník může zhlédnout tzv. tiskoviny se závadným politicko-ideovým obsahem ve veřejných i odborných knihovnách, přečíst si zdůvodnění jejich vyřazení v Bibliografickém katalogu z roku 1972 apod. Zároveň nechybí výběr ze soudobé odborné a populárně-naučné knižní a článkové literatury k tématu „pražského jara 1968“ a normalizace.
Tvůrci výstavy neopomněli představit činnost Pedagogické knihovny v inkriminovaných letech až po současnost. Navázali tak na předchozí interaktivní výstavu o 1. světové válce.
Na otevření této výstavy bude navazovat mimořádný seminář „Rok 1968 a české školství a knihovnictví“, který se uskuteční pro zájemce dne 2. října 2018 v Pedagogické knihovně J. A. Komenského. Program je uveřejněn ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva